NVIDIA FX5500'ten yüksek bir ekran kartı arıyorum

Merhaba benim DDR1'li eski bir kasam var ve baya eski, doğrusunu söylemek gerekirse M.Ö kalma bir bilgisayar. Neyse konuya geçelim bu bilgisayarın hiçbir sıkıntısı yok açılıyor kapanıyor ekran kartı var modeli ise NVIDIA FX5500 256 MB versiyonu. Ben bu ekran kartını değiştirip bir nebze bile olsa FX5500'den yüksek bir ekran kartı takmak istiyorum fakat bir türlü bundan biraz yüksek ekran kartı bulamadım. Letgo, sahibinden gibi sitelere bakıyorum var fakat DDR1 değil, birtane Palit 6200TC buldum fakat o bile DDR2 destekliyor. Zamanında ekran kartı takmayı denemiştim ATI Radeon HD4350'mi öyle bir şey olması lazım fakat olmamıştı. Lütfen yardım edin arkadaşlar, DDR1 olan ve FX5500'den daha iyi bir performans veren ekran kartı yokmu? Yok ise DDR2 destekli bir anakartı en uygun kaç TL'ye satın alabilirim? Şimdiden cevap yazan üyelere ve uzmanlara teşekkür ederim.

ardavarol ardavarol (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bence direk DDR2 veya DDR3 anakart al. En iyisi olacaktır.

    DDR2 anakart gittigidiyor.com sonuçları (tıkla)

    toprak34 toprak34 (2026)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Soru ve verilen cevap alakasız. Bunu kim yukarı oyluyor? Yukarı oylama özenli, bilgilendirici cevaplarda uygulanmalıdır. Güvenilirlik kasma amaçlı yapılırsa cezası vardır. hakan 6 yıl önce
    • @toprak34 DDR3 ram degilmiydi? oyuntubeyoutuber 6 yıl önce
    • @hakan Arkadaş DDR2 RAM mi alayım direk demiş. Veya anakart mı alayım demiş. Bende onu cevaplamıştım. toprak34 6 yıl önce
    • @toprak34 cevabın yukarı oylanacak kadar bilgi içermiyor. Bu tür cevaplarda nedeni konusunda da açıklama yaparsan iyi olur. Yukarı oylama gerçekten "bilgi" içeren cevaplara yapılmalıdır. hakan 6 yıl önce
    • @hakan Tamam, bundan sonra daha dikkatli olurum. toprak34 6 yıl önce

    Bu bahsettiğin sistem gerçekten M.Ö denecek türden :) Ben yerinde olsam hiç aramazdım, FX5500'ın bir üst modeli FX5500'dan farksız olacaktır. Yani GTX 960'tan GTX 1080'e geçme hissi vereceğini zannetmem. Yeni bir bilgisayar almanın vakti gelmiş

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • :d bu konuda haklısınız az masraf ile bu mevzu halledilemez değilmi ? ardavarol 6 yıl önce
    • sadece anakartı değiştirerek kurtulacağını bilsek halledilir bir şekilde, ama senin bilmediğin diğer donanımlarda sıkıntı olup olmadığını bilmiyoruz @ardavarol omercik 6 yıl önce