Nvidia GeForce Now Teknolojisi Nedir ?

Nvidia GeForce Now Nedir ?

Nvidia GeForce Now  Nasıl Kullanılır ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Nvidia GeForce Now Nedir ?

    Nvidia'nın bulut tabanlı oyun platformudur.

    Hızlı bir internet bağlantısı ile düşük donanımlı bilgisayarlarda oyun oynama imkânı sağlar.

    GeForce Now'un çalışma mantığı şöyledir  ;

    Platformda istediğimiz oyunu seçip başlatıyoruz ; Nvidia kendi donanımlarıyla oyunu stream edip bize aktarıyor. Böylelikle oyunu bilgisayara yük etmeden yüksek grafik ve fps değerlerinde oynamamıza olanak sağlıyor

    Nvidia GeForce Now Ücret Konusu :

    Ücretli / Ücretsiz 2 paket bulunmaktadır.

    GeForce Now 'da satın alma zorunluluğu yoktur ; lâkin bir takım kısıtlamalar mevcuttur paketler arasında.

    Ücretsiz versiyonuna sahip olursanız ; Nvidia'nın RTX teknolojisinden faydalanma olmayacak ve 1 saat kullanma hizmeti sağlayacak.

    1 saat dolunca tekrar oyuna giriş yapmanız ve server sırasını beklemeniz gerekecek.

    Ücretli versiyonunda ise bu durum tam tersi şekilde RTX teknolojisinden faydalanma imkânı olacak ve server bekleme sırasında öncelikli olunacak.

    Nvidia GeForce Now Sistem Gereksinimi :

    1. İşletim Sistemi  : Windows , Mac

      Windows > Windows 7 ya da üzeri işletim sistemi olmalı.

      Mac > macOS 10.10 ya da üzeri sürüm olmalı.

    2. Hızlı İnternet Bağlantısı İnternet hızı yüksek olursa oyunlar daha akıcı oynanır.

    Nvidia GeForce Now İndirme :

    Download Linki : https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/download/

    Siteye girip üst kısımda bulunan download sekmesine tıklanır ardından uygun platform seçilerek indirilir.

    GeForce Now uygulamasına Nvidia hesabıyla , Facebook ya da Google hesaplarıyla giriş yapılabilir.

    Uygulamayı çalıştırdıktan sonra üst kısımda bulunan arama yerine oynanacak oyunun ismini yazıp ardından kütüphaneye ekleyerek oyunu çalıştırabilirsiniz.

    Ayrıca grafik ve internet hız kullanımı ile iglili ayarlamalar yapabilirsiniz ; bunun için uygulamanın sağ üst köşesindeki ayar simgesine gelerek gerekli ayarlamaları yapabilirsiniz.

    Ek olarak ; işin can sıkıcı tarafı ise oyunu orjinal olarakta satın almanız gerekiyor yani ; hem nivdia geforce now'u hem de steam gibi platformlarda oyunu satın almış olmanız gerekiyor.

    Buradaki amaç donanım desteği sağlamak ; örneğin yüksek sistem gereksinimi isteyen bir oyun satın aldınız fakat bilgisayarınız donanımları yetersiz kaldığı için bu platform devreye giriyor.

    Satın alınan oyunlar Nvidia Sunucuları ile çalıştırılarak donanım yetersizliği problemi ortadan kalkıyor.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @ybaskin34 okurken gözlerim kanamadı tebrikler. Daha önceden çocuk parkına çeviriyordun ortalığı :) hakan 4 yıl önce
    • @hakan eyvallah abi. Bende farkettim onu ; ıvır zıvır şeyler hem göz yoruyor hem ortalık çocuk parkına dönüyordu. Böyle sade olması daha iyiymiş daha şık duruyor yazı.. Seninde daha önce dediğin gibi yazının bi ağırlığı var ; bu ağırlığı korumak lazım. 😊 ybaskin34 4 yıl önce
    • Bu teknoloji müthiş ve heyecan verici. Laptop telefon masaüstü ne olursa olsun internetin olduğu her yerde oyununu hızlı ve kaldığın yerden oynamak demek. GT 1030 sahip olsan bile, 144 hz ile Battlefield oynayabilmek süper olsa gerek :) ismailsarp 4 yıl önce
    • @ismailsarp aynen abi 👍 dijital platform geliştirilirse ve yeni oyunlarda eklenirse mütiş olur. Battlefield yanında Call of Duty iyi gider 😉 ybaskin34 4 yıl önce