NVIDIA GT 1030 ekran kartı alınır mı?

450 tl bütçe var . GT 1030 almayı düşünüyorum sizce bu ekran katı iyi midir ? ( oyunları rahat kaldırır mı )

NOT : ek ücret ile power almayı düşünüyorum bu ekran kartıyla beraber kaç watt iyidir ?

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    https://tr.msi.com/power-supply-calculator sitesinden watt bilgilerini öğrenebilirsiniz. ancak bütçe ikisi için yeter mi bilemedim. bilinen mağazalarda sadece ekran kartı 2gb bütçen kadar.

    hikmet hikmet (73)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @hikmet power için ek ücret ödeyeceğim. kaç watt iydir tahminen ? ve ekran kartı performansı nasıl ? ybaskin34 6 yıl önce
    • alacağın GT 1030 ekran kartı sanırım 64 Bit. Biraz daha bütçeyle mesela 250 TL fazla verip Asus Phoenix Nvidia GeForce GTX 1050 2GB 128Bit GDDR5 (DX12) PCI-E 3.0 Ekran Kartı PH-GTX1050-2G modelini alabilirsin. Oyunlar daha kaliteli olur. muvel 6 yıl önce
    • 250 tl bütçe koyamam .. başka önereceğin uygun ekran kartı var mı ? ve gt 1030 kaliteli şekilde oynatmaz mı ? ybaskin34 6 yıl önce

    GT 1030 Fena bir ekran kartı değil oyunlarda performans normal olur.
    Şu Videodan Ekran Kartı performans Testine ulaşabilirsiniz:
    VİDEO:
    Videoda kullanılan sistem açıklama kısmında yazıyor, internete senin sistemini yaz 1030 Performans diye:
    Örnek : i5 7500 + 8 GB Ram + GTX 1050Ti Benchmark Performance

    PSU'Ya gelince benim sistemimde 300 Watt bir PSU var, GTX 1050  Ti var ve rahat bir şekilde kaldırıyor
    GT 1030 - 30 Watt bir güç tüketimi var ve sitesinde " Minimum 300 Watt " PSU gereklidir yazıyor

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @nvidiagtx sistem i5 8gb ram . son çıkan oyunları kaliteli şekilde oynayabilir miyim ve tahminen kaç fps alırım ? 400 watt -450watt düşünüyorum almak için uygun mudur ? ybaskin34 6 yıl önce
    • i5 kaçıncı nesil ? @ybaskin34 nvidiagtx 6 yıl önce
    • 8 GB DDR kaç DDR3 mü DDR4 nvidiagtx 6 yıl önce
    • mü.... nvidiagtx 6 yıl önce
    • 400 watt uygun olur nvidiagtx 6 yıl önce
    • sistem iyi zaten 1030 yerine birazcık Daha zorla 1050 alabilrisin nvidiagtx 6 yıl önce
    • @ybaskin34 nvidiagtx 6 yıl önce
    • @nvidiagtx 400watt uygunsa sorun yok o zaman power ile ilgili.dediğin gibi performansta iyiyse ekran kartı gt 1030 alınır. Sonuç olarak 400watt ve gt 1030 alınır ? ybaskin34 6 yıl önce
    • internette performans testleri var bakabilirsin @ybaskin34 nvidiagtx 6 yıl önce
    • @nvidiagtx sence alınmalı mı gt 1030 ? ybaskin34 6 yıl önce
    • dediğim sorulara cevap versen diyorum ona göre cevaplayalım? nvidiagtx 6 yıl önce
    • Alınırmı alınır bence şu videoyu izle nvidiagtx 6 yıl önce
    • ama dolar çok yükseldi 3.80 den 3.90 oldu nvidiagtx 6 yıl önce
    • https://www.youtube.com/watch?v=cZdNgWm94FE nvidiagtx 6 yıl önce
    • @ybaskin34 nvidiagtx 6 yıl önce
    • @nvidiagtx vatan computerde baktım gt 1030 'a 64bit yazıyor. Bit düşüklüğü performans kaybına neden olur mu ? ybaskin34 6 yıl önce
    • Bit nekadar yüksekse performansda yüksek olur ama orantılı bir şekilde olması lazım... nvidiagtx 6 yıl önce
    • hem dediğimi niye cevaplamıyorsun ? @ybaskin34 nvidiagtx 6 yıl önce
    • @nvidiagtx bütün yanıtlarına cevap yazdım , eğer yanıtlamamışsa , atlamışsam kusura bakma. rica etsem tekrar söylediğin şeyi yazabilir misin ? ybaskin34 6 yıl önce
    • @nvidiagtx dediğin orantı nasıl sağlanmalı ? aklında tavsiye ettiğin 1050 modeli yahut başka model var mı ? ybaskin34 6 yıl önce
    • i5 işlemcinin kaçıncı nesli var sende ? 8 GB ramin var DDR3 mü ? DDR4 mü ? nvidiagtx 6 yıl önce
    • @ybaskin34 nvidiagtx 6 yıl önce
    • @nvidiagtx ben arkadaşa alacam ekran kartını. onun için bi sorup tekrar mesaj yazayım sana. ybaskin34 6 yıl önce