NVIDIA GT 730 ekran kartımı güncelleyemiyorum

Benim Nvidia GeForce GT 730 Bir Ekran Kartım Var Ve Güncelleşmesi Gerekiyor Ancak Güncellediğimde Hata Alıyorum Malesefki.

Ekran Kartımı Güncelleyemediğim İçinde Oyunlarda Fps Drop Fps Düşüş Yaşıyorum Bunu Düzeltemiyorum.

Bu Sorun Düzelmezse Yeni Ekran Kartı Almak Zorunda Kalacağım.

zclower zclower (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Ekran Kartı Driver Sorunsuz Kaldırma

    öncelikle bu konudaki gibi mevcut olan ekran kartı driverinizi kaldırın ardından ;

    sizin nvidia ekran kartı olduğu için nvidia geforce experience uygulamasını indirirek ekran kartı driverinizi kurun.

    bu nvidia geforce experience otomotik driverinizi bulup kurar.

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    3 yıl önce cevaplandı

    • NVIDIA o ekran kartından desteği kesti :D darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak desteklediği en son sürüme kadar günceller 😉😉 ybaskin34 3 yıl önce
    • Maalesef kuzende 820m var ama güncellemiyor :D hata veriyor güncellerken. darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak onu demek istemedim ; yani yayınlanan en son güncellemeyi kurar demek istemiştim. ( desteklenen ) ybaskin34 3 yıl önce
    • İşte en son sürümü yüklemiyor tamamen güncel driver i güncellemeye çalışıyor o program. darkcrak 3 yıl önce
    • @darkcrak yükleyebildiği desteklediği en son sürümü yüklesin , olmadı manuel indirir. ybaskin34 3 yıl önce
    • @darkcrak niye bu kadar uzattın :D :D 😀😊😊 ybaskin34 3 yıl önce
    • 👍 @ybaskin34 darkcrak 3 yıl önce

    NVIDIA GT 730 sürümünden desteği kesti yani daha güncelleme gelmeyecek

    https://www.nvidia.com.tr/drivers/results/133006#driverInfo-133006=1 bu sürümü son sürüm ve bundan sonraki sürümlere yükseltemezsin ekran kartını.

    NVIDIA şu sürümlerden desteği kesmiştir yani daha güncelleme bu sürümlere gelmeyecek fakat eski sürümlerini indire bilirsiniz zaten en üstteki linkteki driver en güncel sürümü ondan sonraki güncel sürüm bulunmamaktadır.

    NVIDIA'nın desteğini kestiği ekran kartları

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Bu listeyi bu kadar uzun yapmamanı öneririm, ekran kartı belirtilidği durumlarda desteği kesilen ekran kartlarının listesini konuya yazmamanı tavsiye ederim, hem telefondan giren kulalnıcılar aşağıya inmek te zorlanıyor, hemde yazılan diğer cevaplar gözden kaçıyor. hydra 3 yıl önce
    • :) teşekkürler önerin için hemen düzeltiyorum @hydra darkcrak 3 yıl önce

    Öncelikle GT 730'un Driver desteyi 2019 Aralık ayında sonlandırıldı, bu sebepten dolayı sadece 441.66 sürümünü indirebilirsin. Kendi uygulamasıyla mı güncellemeyi deniyorsun yoksa driver booster gibi driver yükleme programlarıyla mı ?

    Geforce Experience uygulamaasıyla destekleyen en son sürüme güncelleyebilirsin indirmek için aşağıda ki kabul et ve yükle kısmına tıkla.

    Eğer sürümün 441.66 ise zaten güncel sürümdedir, GT 730 performanslı kart olmadığı için oyunlarda FPS kaybı ve drop yaşaman normal, işlemcin yetiyorsa başka ekran kartına geçmeni öneririm.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Maalesef en son driver sürümü 391.35 bu yani 2019'u indirmesinin hiç bir faydası yok indirse de hata verecektir. darkcrak 3 yıl önce
    • Zaten verdiğim linkte de tarihi yazıyor ne zaman kesildiğine dair darkcrak 3 yıl önce
    • 2019 aralık ayında destek kesilmiş ve en son sürüm 441.66, buna güncelleyebilir :) hydra 3 yıl önce
    • İnternete öyle bir bilgi göremedim ben. darkcrak 3 yıl önce
    • Kendi sitesinde yazıyor 441.66 diye hydra 3 yıl önce

    @hydra @darkcrak sizin uzmanlık alanınızda bu işte nvidia driver beta arşiv sürücüleri diye bir sitesi var dimi nvidianın oraya girip bakabilirsiniz https://hizliresim.com/tKhxRC bu link masaüstü nvidia geforce GT 730 sürücüleri tavsiye edilenini @zclower arkadaşta muhtemelen o tavsiye edilen sürücüyü indirip kuramıyor buda nvidia en son sürücüsü olan Versiyon: 451.48 olanını indirip kurması gerek kurulu ise tekrar kurmasına gerek yok https://www.nvidia.com.tr/drivers/beta @zclower buyur indirebileceğin nvidia geforce GT 730 ekran kartını işletim sistemini seçin windows 7 windows 8 windows 8.1 windows 10 hangisini kullanıyorsan onu seçip dilide seçip Arama Başla butonuna tıklayıp tavsiye edilen yazının alt tarafındaki

    GeForce Game Ready Driver

    Versiyon: 451.48 - WHQL
    Tip: Grafik Sürücüsü
    Sürüm Tarihi: Wed Jun 24, 2020 seçip indirip kurman lazım @hydra arkadaşın belirttiği sürüm 441.66 nvidia ondan sonra senin ekran kartına 8 kez güncelleme getirtmiş

    gorele28 gorele28 (387)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Evet doğru fakat o driver işe yaramıyor maalesef neler neler denedim ben ekran kartını güncellemek için 2 gün uyumadım hiç bir yöntem işe yaramıyor tavsiye edilen sürümü bile indirdim olmadı benim paylaştığım driver son sürüm ondan sonraki sürümleri kurmadı bilgisayarım @gorele28 darkcrak 3 yıl önce
    • kurarken internet bağlantın varmıydı bilgisayarında @darkcrak internetin bağlı ikende bu hatayı veriyor gorele28 3 yıl önce
    • İnternetim var iken de denedim kapatıp da denedim hiç biri işe yaramadı @gorele28 darkcrak 3 yıl önce

    Kardşlerim Teşekkür Ederim Ancak Bendeki Şuanki Sürüm 391.35 Ancak Güncel Sürümü 451.67 Bende Onu Guncelleyemıyorum Malesef Mesela Örnek Verelim CounterStrike Global Offensive De 70 - 80 Fps Alıyorum Ancak Sanki 30 Fps de Oynuyormuşum Gibi Geliyor Nvidia Denetim Masası Ayarlarının Hepsini Yaptım.

    zclower zclower (1)
    3 yıl önce cevaplandı

    • CS:GO işlemic odaklı bir oyun, işlemcin iyi değilse yapacak bir şey yok, GT 730 zayıf bir kart. https://uzmanim.net/soru/cs-go-fps-arttirma-yontemi-guncel-2020/104308 burada ki ayarları yaparak FPS arttırabilirsin, 1024x768'de oyna hydra 3 yıl önce