nvidia kaynaklı mavi ekran

öncelikle herkese selam bilgisayarım acer aspire e15 571-g modeldir. 2 sorunum var öncelikle lol,cities gibi oyunlara nvidia ile girince en fazla 20 en az 1 dakika içerisinde oyun kilitlenip mavi ekran veriyor yada görüntü vermeyi kesti deyip grafik donanımına erişimi engellendi gibi hatalar alıyorum  ama işin garip yanı nvidia ile girip hatayı intel üzerinden veriyor ama asıl en garibi öyle oyunlara intel (entegre grafik) ile girdiğimde 0 hata alıyorum sürücüyü güncelledim fakat sorun aynı ben nvlddmkm.sys dosyası yüzünden düşünüyorum ama ben genede işimi garantiye alıp sorayım :)                    Mavi Ekran Hata Kodu=DPC_WATCHDOG_VİOLATİON ve PROCCES_HAS_LOCKED_PAGES

kullanici679841 kullanici679841 (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    NVIDIA sürücüsünü aygıt yöneticisinden "sürücü yazılımını sil" seçeneğiyle birlikte tamamen kaldırıp daha sonra manuel olarak tekrar yüklemeyi deneyin

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

      bi sonuç alamadım fakat şunuda belirteyim League Of Legends Oyunu Ve Counter Strike Global Offensive oyunlarına Nvidia ile girince Lolde erken vakitlerde csgo ds ise nadiren mavi ekran alıyorum fakat mafia 3 fifa 17 gibi oyunlarda nvidia ile girince 0 sıkıntı kesinlikle bilgisayar kilitlenmiyor şimdi nvidianın yeni güncellemesini yaptım 385 sürümü ama hala çözemedim lanet sıkıntıyı

      kullanici679841 kullanici679841 (1)