Nvidia kurulum programı devam edemiyor hatasının çözümü nedir?

Nvidia kurulum programı devam edemiyor. Bu nvidia grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir. Bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı

Windows 10 pro 64 bit kullanıyorum.Laptopta çift ekran kartı var birisi intel hd grapichs 4000 diğeri ise Nvidia geforce 720m.Nvidia yı sitesinden indirdigim dosya ile güncellemeye çalışırken hata alıyorum.Hata şBir çok forumdan yardım almaya çalıştım.DDU kullanıp driverı tamamen kaldırdıktan sonra tekrar kurmayı denedim olmadı.Hata fotoğrafını aşagıya bırakıyorum.

nvidia kurulum programı devam edemiyor

muhammedemin muhammedemin (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Benimde bir zaman yaşadığım sorunu yaşıyorsun sanırım "nvidia kurulum programı devam edemiyor
    Bu nvidia grafik sürücüsü, Windows'un bu sürümüyle uyumlu değildir. Bu grafik sürücüsü, uyumlu grafik donanımı bulamadı" hatası bende hatalı sürücü yüklemeye çalıştığımda ortaya çıkmıştı.  Yüklemeye çalıştığım sürüm meğer benim ekran kartını desteklemiyormuş.

    Kurmak istediğin GEFORCE GAME READY DRIVER 425.31 sürümü Nvidia geforce 720m sürücülerini barındırmıyor.

    Muhtemelen mobil için değil desktop için sürücü yüklemeye çalıştığın.

    GeForce GT 720M Windows 10 64 bit sürücüsü - Laptop için

    https://www.nvidia.com.tr/drivers/results/145968#driverInfo-145968=1

    GeForce 700M Series (Notebooks)

    GeForce RTX 20 Series (Notebooks)

    GeForce RTX 2080, GeForce RTX 2070, GeForce RTX 2060

    GeForce MX200 Series (Notebooks)

    GeForce MX250, GeForce MX230

    GeForce MX100 Series (Notebook)

    GeForce MX150, GeForce MX130, GeForce MX110

    GeForce 10 Series (Notebooks)

    GeForce GTX 1080, GeForce GTX 1070, GeForce GTX 1060, GeForce GTX 1050 Ti, GeForce GTX 1050

    GeForce 900M Series (Notebooks)

    GeForce GTX 980, GeForce GTX 980M, GeForce GTX 970M, GeForce GTX 965M, GeForce GTX 960M, GeForce GTX 950M, GeForce 945M, GeForce 940MX, GeForce 930MX, GeForce 920MX, GeForce 940M, GeForce 930M, GeForce 920M, GeForce 910M

    GeForce 800M Series (Notebooks)

    GeForce GTX 880M, GeForce GTX 870M, GeForce GTX 860M, GeForce GTX 850M, GeForce 845M, GeForce 840M, GeForce 830M, GeForce 825M, GeForce 820M, GeForce 810M

    GeForce 700M Series (Notebooks)

    GeForce GTX 780M, GeForce GTX 775M, GeForce GTX 770M, GeForce GTX 765M, GeForce GTX 760M, GeForce GT 755M, GeForce GT 750M, GeForce GT 745M, GeForce GT 740M, GeForce GT 735M, GeForce GT 730M, GeForce GT 720M

    GeForce 600M Series (Notebooks)

    GeForce GTX 680MX, GeForce GTX 680M, GeForce GTX 675MX, GeForce GTX 670MX, GeForce GTX 660M, GeForce GT 650M, GeForce GT 645M, GeForce GT 640M, GeForce GT 640M LE

    Tahminim benim verdiğim linki yüklersen sorun çözülecektir.

    murat murat (12492)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Hocam kurulumu yaptım bir hata vermedi.Ama başka bir hata verdi.Sanırım Nvidia ekran kartını görmüyor.Linkleri bırakıyorum. muhammedemin 4 yıl önce
    • https://ibb.co/89TX2y9 https://ibb.co/LQJp0SC muhammedemin 4 yıl önce
    • @muhammedemin senin ekran kartının GeForce GT 720M olduğundan emin misin? Laptop marka modelini yazsana murat 4 yıl önce
    • @murat Asus X550VC muhammedemin 4 yıl önce
    • @muhammedemin linki düzenledim. Eski sürücüyü kaldırıp bunu yükler misin? murat 4 yıl önce
    • @@muhammedemin dün yanlış link yapıştırmışım. kusura bakma murat 4 yıl önce
    • @murat Önemli değil hocam.Yalnız ben bu sürücüyü yüklerken zaten sıkıntı yaşıyorum.Yukarıda ki fotoğrafta zaten 425.31 versiyonunu yüklemiyor.Ama bir daha deneyeceğim.Hata aynı olursa tekrar yazarım. muhammedemin 4 yıl önce
    • @murat Hocam verdiğiniz linkteki dosyada olmadı.Sorun devam ediyor muhammedemin 4 yıl önce

    https://www.nvidia.com.tr/drivers#start-scan bu sayfada bulunan Otomatik Belirleme seçeneğini denedin mi?

    Asus sitesinden kontrol ettim X550VC iiçin Windows 10 sürücüsü önermiyor.

    Ayrıca 720M Fermi serisi bir GPU 391.xx üzeri WHQL tarafından desteklenmiyor. Bu çözüm (391.35  WHQL) olabilir: https://www.nvidia.com/download/driverResults.aspx/132841/en-us

    Bu çözüm olmazsa şunu denemelisin:  https://tr.download.nvidia.com/GFE/GFEClient/3.20.0.118/GeForce_Experience_v3.20.0.118.exe

    Belki bu otomatik bulur ve yükler.

    Ayrıca laptop kullanıcıları mutlaka üretici web sitesinden ekran kartı sürücülerini güncellemeli.

    Nvidia, sadece çip üretiyor. Ekran kartının diğer bileşenleri bu laptop üreticisi tarafından belirlenir. Yani Nvidia sitesinden indirilen sürücü laptoptaki çip ile uyumlu olsa bile çalışmayabilir.

    Nvidia'nın sağladığı referans sürücüsüdür. Windows için gerekli olan asıl laptop üreticisinin sertifikalı sürücüsüdür. Nvidia sürücü yüklersen mutlaka üreticinin sürücüsünü yüklemeni önerir.

    alattin alattin (16984)
    4 yıl önce cevaplandı

    • @alattin Hocam otomatik bulma seçeneğini denedim.Bu hatayı aldım.https://ibb.co/j8f4VsX muhammedemin 4 yıl önce
    • @alattin şimdi diğer dediklerinizi uygulayacağım.Sonucu yazarım.Teşekkürler muhammedemin 4 yıl önce
    • @alattin Bu arada hocam üretici marka asus.Siteye girip driverlara baktıgımda windows 10 64 bit için ne vga driveri var ne de chipset.Utilities ATK Pointing Device EMI and Safety gibi sürücüler var.Ama windows 8 64 bit ve windows 7 64 bit seçeneklerınde VGA Chipset driverları mevcut. muhammedemin 4 yıl önce
    • @muhammedemin bende kontrol ettim. Bu şu anlama geliyor, Asus X550VC modeli için Windows 10 desteklemiyor. Diğer yöntemleri de bir dene ben de merak ettim sonucu. alattin 4 yıl önce
    • @alattin Hocam verdiğiniz linkteki 391.35 versiyonlu driverı indirdim.Temiz kurulum yapıp kurdum bir sıkıntı olmadı.Ama bir sorunum daha var.Onboard ekran kartım İntel HD Graphics 4000.Örnek verecek olursam League Of Legends oyunundan intel ile 100 fps alırken Nvidia dan 60-70 fps alıyorum.Normalde Nvidia ile daha yüksek performans almam gerekmez mi ? muhammedemin 4 yıl önce
    • @muhammedemin Nvidia geforce 720m daha iyi sonuç vermesini beklerdim (intel jd 4000 e göre) Aynı ayarlarda mı oynuyorsun oyunu, ekran çözünürlüğü filan aynı mı? alattin 4 yıl önce
    • @alattin Evet hocam aynı. muhammedemin 4 yıl önce
    • @alattin Hocam ekran kartlarımın özelliklerini buraya bırakıyorum.Bir sorum daha var çünkü.Aldıgım bu düşük performansın Directx ile alakalı olma ihtimali nedir? Ekran kartlarımın özellikleri --- Nvidia--https://ibb.co/DwZhrNP----İntel--https://ibb.co/w6wZPKC muhammedemin 4 yıl önce