Nvidia otomatik belirleme Java gereki hatasının çözümü nedir?

Nvidia sürücülerini yüklemek için Nvidia web sitesine gidiyorum. Buradan Otomatik Belirleme NVIDIA ürünlerim için sürücüleri otomatik olarak bul ekranında Otomatik Cihaz belirleme butonuna bastığımda Java Gerekli - Java gerekli. Yüklemek için simgeyi tıklayın.
Yükledikten sonra sunucunuz yenilenebilir uyarısı geliyor.

Java sitesinde Java yükledim ama sorun düzelmedi. Sorunun çözümü nedir?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Sisteminizde Java yüklü olsa bile bazı sitelerde Java Gerekli - Java gerekli hatası alabilirsiniz. Nvidia sitesindeki otomatik tanıma sistemi de Java ile çalışır. Sorun şu ki artık güncel tarayıcılar  NPAPI denen teknolojiyi desteklemiyorlar.

    Chrome, Firefox ve Edge artık  NPAPI desteklemiyor. Bunun anlamı artık bazı java ile yazılmış web uygulamaları çalışmayacak demektir.

    Chrome, Firefox, Edge tarayıcıları NPAPI eklentilerini desteklemez ve bu nedenle tüm Java içeriklerini çalıştırmayacaktır.

    Çözüm olarak Nvidia sürücünüzü manuel indirmeniz gerekiyor.

    murat murat (12492)