NVIDIA uyumlu grafik donanımı bulamadı hatası nasıl çözülür?

Merhaba

Kullanmış oldugum ndivia geforce 720m nin 416.94 versiyonu çıktı battefıeld v oyunu için kurman gerekiyor ancak indirdim sayfasından ''nvidia windows'un bu sürücüsü uyumlu grafik donanımı bulamadı'' hatası alıyorum bir türlü kuramadım arkadaşlar çözümü bilen var mı ?

akbaba76 akbaba76 (1)
5 yıl önce sordu

Toplam 3 Cevap

@akbaba76  senin NVİDİA ekran kartında NVİDİA tarafından desteklemeyi kesmiş bundan 7 ay önce benim başımada geldi benim ekran kartım NVİDİA geforce gt 635m ve NVİDİA sitesiyle canlı iletişime geçmiştim ekran kartımın modelini sordular bende geforce gt635m diye yazdım bana bir link attılar baktım benim kartta var uzun lafın kısası alt tarafta verdiğim linke tıklayıp  sen kendi ekran kartının modelini  görürsen Nvidia Fermi serisi GPU'lara desteği kesmiş demektir https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/4656/~/list-of-fermi-series-geforce-gpus?utm_campaign=uzmanimnet&utm_medium=referral&utm_source=uzmanimnet

gorele28 gorele28 (387)
5 yıl önce cevaplandı

  • @gorele28 ben böyle bir sacmalık görmedim geforce 720m nin yeni versiyonunu yayınlıyorlar 416.94 versiyonu onuda desteği kesmişler diye yüklenmiyor gercekten cok sacma gözümden düştü Ndivia akbaba76 5 yıl önce

416.94 Versiyonu yüklemek istiyorum bunu dıyor

akbaba76 akbaba76 (1)
5 yıl önce cevaplandı

  • @darkcrak boyle bir hata alıyorum ekran kart modelim aynısı hersey dogru sadece 416.94 versiyonunu yuklemek istiyorum ama boyle dıyor akbaba76 5 yıl önce
  • @akbaba76 Senin grafik sürücünün markası ne? İntel ise nvidia yükleyemezsin. ilkaybaki 5 yıl önce
  • @ilkaybaki nasıl yükleyemez İntel ve nvidia pc sinde varsa yükler darkcrak 5 yıl önce
  • @darkcrak 2 tane sürücü varsa hem intel, hemde nvidia varsa yükler ve kurlum başarıyla kurar. Ama belli ki sürücü intel ondan kuruluma devam etmiyor. ilkaybaki 5 yıl önce
  • @ilkaybaki bende'de vardı bu sorun nasıl düzelttim unuttum darkcrak 5 yıl önce
  • @ilkaybaki intel var evet ndivia entegre olan ekran kartı ama ben ndivia secili iken deniyorum zaten inteli devre dışı bırakıyorum ndivianın sayfasına baktıgımda ndivia geforce gt 720m nin destegini kesilmiş olarak söylüyorlar ben şunu anlamadım kartın 416.94 versiyonu çıkmış ama destegi yok diye ben bunu yükleyemiycekmiyim ? akbaba76 5 yıl önce
  • @darkcrak evet 2 tane var ama ben inteli kapatıyorum yani ndivia secili iken yeni versiyonunu kurmak istiyorum ancak aynı hatayı alıyorum ne yazıkkı akbaba76 5 yıl önce

  • İlk olarak nVidia sürücüsünü çalıştırın.
  • 'Bu grafik sürücüsü uyumlu donanımı bulamadı.' yazınca programı kapatın.
  • C:\NVIDIA\DisplayDriver\355.82\Win8_WinVista_Win7_64\International\Display.Driver\nvami girin.
  • Burada Ctrl+F tuşu ile ekran kartınızın modelini arayın ve sol tarafındaki kodları not defterine kopyalayın.
  • (Birden çok olabilir, siz hepsini alın.)
  • Aygıt yöneticisi > Görüntü Bağdaştırıcıları > Ekran kartınıza sağ tıklayın Özellikler girin.
  • Açılan pencereden üst taraftan Ayrıntılar deyin özelliklerden Donanım kimlikleri deyin ve değerlerden ikinci sıradakini kopyalayın ve not defterine yapıştırın.
  • Şimdi not defterine önceden yapıştırmış olduğunuz kodları nvami dosyasında tek tek arayarak karşılığında çıkan değerleri donanım kimliklerindeki ikinci değerle değiştirin ve dosyayı kayıt edip çıkın.
  • win 7 kullananlar sürücüyü direk kurabilir.
  • win 8 kullananlar ekranın sağından Ayarlar > Bilgisayar Ayarlarını Değiştir > Genel > Ve en altta Gelişmiş Yeniden başlat var ona girin.
  • Sorun gidere girin.
  • Burada F7 de 'imza kontrolü devre dışı bırak' şeçeneği ile bilgisayarınız yeniden başlayacak.
  • Sonra ; C:\NVIDIA\DisplayDriver\355.82\Win8_WinVista_Win7_64\International\setup ile kurulum yapabilirsiniz.
ilkaybaki ilkaybaki (236)