OC fail, please enter setup to change OC fail settings hatası

Bilgisayar ilk açıldığında OC fail, please enter setup to change OC fail settings hatası alıyorum. Bu ekranı F1 tuşuna basarak geçiyorum. Fakat her seferinde F1 tuşuna basarak geçmekten sıkıldım. Kalıcı bir çözüm var mı?

Anonim Anonim (156)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    OC fail, please enter setup to change OC fail settings hatası alıyorsanız hatanın çözümü için şunları yapın

    1.  Bilgisayarı kapatın
    2. Rastgele bir USB takın.
    3. OC fail, please enter setup to change OC fail settings hatası  ekranı deldiği zaman 10 saniye bekleyin.
    4. BIOS MENUSUNU AÇIN. Genellikle Bios menüsü için tuşlar DEL  /  F9 gibi tuşlar oluyor. Bu tuşlara sırası ile basın.
    5. BIOS ekranı geldiğinde hiç  değişiklik yapmadan Ok tuşları ile Save And Quit üzerine gelin ve enter tuşuna basın.
    6. Çıkan soruya Y harfine basarak onay verin.

    Bende OC fail, please enter setup to change OC fail settings hatası bu şekilde çözüldü.

    zcotokopvp zcotokopvp (-65)
    7 yıl önce cevaplandı

      OC fail, please enter setup to change OC fail settings hatasında geçen OC = Over Clocking anlamına gelir. Yani bilgisayarı hızlandırmak için bazı donanımları olması gerektiğinden hızlı çalıştırmak için ayarları ile oynanmış demektir. BIOS bilgisayar zarar görmemesi için bu uyarıyı ekrana getirir.

      Over Overclock yapılmadıysa, sorunun kaynağı ısı olabilir. Bilgisayarınız çok ısındığında bazı BIOS yazılımları bilgisayarı kapanmaya zorlar ve ekrana bu yazı gelir.

      Yine BIOS üzerinden Load BIOS Defaults seçeneği ile varsayılan BIOS ayarları yüklenebilir.

      murat murat (12492)