OEM lisans başka bilgisayarda kullanılır mı?

Merhaba arkadaşlar Windows 10 Pro kullanıyorum OEM lisansım var ve etkinleştirdim. Fakat aklıma takıldı mesela aylar sonra başka biri kendi bilgisayarına benim OEM lisansı girerse ne olur? Aynı anda ikimizde mi kullanırız yoksa benim lisansım bloke mi olur?

Sonuçta 25 haneli bir kod ve işsizler numaraları sallasa bile tutturur gibime geliyor :D

teknolojikbirey teknolojikbirey (5)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hayır, o işler o kadar basit değildir. OEM lisansı sadece sizin bilgisayarınıza özeldir ve aynı anda 2 bilgisayarda kullanılamaz. Başka birisi bu lisansı kendi bilgisayarında etkinleştirmeye çalıştığında hata alır.

    omercik omercik (9418)