Office 2016 programının dosyalarını flasha atsam başka bilgisayarda çalışır mı?

Bilgisayarımda office 2016 kurulu. Bir arkadaşım için programı flashla vermek istiyorum C de ki microsof office 2016 dosyasını flasha atarsam arkadaşım bilgisayarımda office i kullanabilir mi. Slayt yapmak için kullanılacak.

yusufcb yusufcb (30)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Kullanamaz. Kendisi İnternetten veya başka bir yerden Office programının setup (kurulum / yükleme) dosyasını temin ederek bu setup ile kendi sistemine programı yüklemesi lazım.

    Microsoft Office programları ücretlidir ve maalesef oldukçada yüksek fiyatlıdır. İnternet üzerinden crack yapılabilir ama tecrübesiz bir kullanıcıya bunu tavsiye etmem ve zaten sitemiz kuralları gereği illegal isteklere yardımda etmeyiz, edemeyiz.

    Arkadaşın bir slayt için kullanacağına göre onun için Microsoft Office yüklemesi ve kullanması şart değil. Bunun için ücretsiz ve yine Türkçe başka ofis programlarıda var. Onlar arkadaşının işini ve diğer ofis işlerini fazlasıyla görecektir.

    Mesela;

    Open Office (tıkla)

    Yada;

    Apache OpenOffice (tıkla)

    Açık kaynak kodludurlar, güvenle kullanılabilirler.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Microsoft Office Online araçları da kullanılabilir. Programı kurmak kadar etkili olmaz ama yine de basit işler de gayet kullanışlıdır.

      Microsoft Office Online adresinden ulaşılabilir.

      omercik omercik (9418)
      6 yıl önce cevaplandı

        Diğer arkadaşların dediği gibi karşı tarafın bilgisayarına office kurmadan çalışmaz. Ama arkadaşın dilerse online Google Dökümanları kullanabilir.

        https://docs.google.com/document/u/0/

        Google Drive'a dosyaları yüklerse üzerinde hiç bir program gerekmeden düzenleme yapabilir.

        murat murat (12492)