Office 2016 yüklenmiyor (Hata kodu: 30102-11 - 1603- )

Office 2016 yüklemek istiyorum ama hata veriyor. Office kaldırma programları ile kaldırdım manuel kaldırdım yok sorun devam ediyor.

Ekran görüntüsü

oguzhan34 oguzhan34 (96)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Kısa bir araştırma sonucunda edindiğim bazı bilgileri paylaşayım.

    Microsoft'un destek sayfasında 30102-11 - 1603 hata kodunun genellikle sabit diskte yani bilgisayarın hafızasında yeterli alan olmadığı durumlarda meydana geldiği belirtilmiş. Buna ek olarak bazı çözüm önerileri de var.

    Office 2016 yükleme hatası ÇÖZÜM 1

    Bilgisayarınızda disk temizliği yapın

    1. Bilgisayarın arama bölümüne cleanmgr.exe yazın ve enter'a basın.
    2. Gelen Disk Temizleme aracından Yerel Disk C'yi seçin ve Tamam'a tıklayın.
    3. Ardından hangi dosyaların temizleneceğine dair bir ekran gelir. Buradan "Sistem dosyalarını temizle" seçeneğine tıklayın ve yine Yerel Disk C'den devam edin.
    4. Kısa bir taramadan sonra yine hangi dosyaların temizleneceğini seçebileceğiniz bir ekran gelecek. Buradaki bütün onay kutularını seçin ve dosyaları silme işlemini başlatın.

    Office yükleme hatası, Office 2016 yüklerken hata veriyor ÇÖZÜM 2

    Windows güncellemelerini yapın:

    1. Denetim Masasına girin.
    2. Buradan Windows Update'yi bulun ve çalıştırın.
    3. Güncellemelerin bulunmasını ve yüklenmesini bekleyin.

    Windows'u güncellemek her ne kadar önemsiz bir çözüm gibi gözükse de pek çok sorunu giderdiği zaman zaman görülmüştür.

    Office 2016 yüklerken hata veriyor ÇÖZÜM 3

    Sistem Dosya Denetleyicisini çalıştırın:

    Windows'un en güzel özelliği olan Sistem Dosya Denetleyicisi (SFC) eksik veya bozuk sistem dosyalarını onarır. Dolayısıyla sizde de böyle bir durumdan ötürü Office 2016 yükleme hatası alıyorsanız sorun çözülecektir.

    1. Bilgisayarınızın arama kutusuna cmd yazın ve Komut İstemi'ne sağ tıklayıp Yönetici olarak çalıştır'ı seçin.
    2. Açılan Komut İstemi ekranına şu komutu yazın ve enter tuşuna basın.
    sfc /scannow

    Office 2016 yükleme hatası alternatif çözüm

    Bazen anti-virüs veya güvenlik duvarı bir programın çalışmasını engeller. Bilgisayarınızdaki anti-virüs yazılımını kapatın, hatta bana kalırsa kaldırın. Bir de geçici olarak güvenlik duvarını da devre dışı bırakın. Güvenlik duvarı Denetim Masasından devre dışı bırakılıyor.

    omercik omercik (9418)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Disk alanı 86 gb boş. Windows güncelleme yapayım dedim burdada hata veriyor. Windows yeni güncelleştirme arayamadı (kod hatası 800400D8) cmd ile taradım bozuk dosyaları buldu ve onardı. Ama değişen bişey olmadı. @farurhenho oguzhan34 5 yıl önce
    • Services.msc'de Windows Update hizmeti çalışıyor mu kontrol et bakalım @oguzhan34 omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho evet çalışıyor. Microsoft ürün kimliği iptal olmuş sanırım ondan olabilir mi. oguzhan34 5 yıl önce
    • Bilemedim şimdi açıkçası. Tamam dosyaları onardıysa Office kaldırma aracıyla bi kaldırma işlemi yap, ondan sonra bilgisayarı kapatıp aç ve tekrar kurmayı dene. @oguzhan34 omercik 5 yıl önce
    • @farurhenho onu 4 5 kez yaptım yüklemedi yinede :) teşekkürler yardımınız için. oguzhan34 5 yıl önce
    • O zaman sen bence bilgisayarına temiz bir kurulum yap. Windows Update de çalışamadığına göre anlaşılan tek sorun Office yükleme hatası değil, birden fazla sorun var gibi görünüyor. Bazen sorunlarla tek tek uğraşmak yerine format atmak en mantıklısı olur. @oguzhan34 omercik 5 yıl önce

    Antivirüsü kapatarak (geçici durdurarak) yüklemeyi dene (Setup'ı yönetici olarak çalıştır).

    Bu arada windows güncellemeleri eksik ise bu güncellemeleride yap ve tamamla.

    Bunlar çözüm olmuyorsa @farurhenho mesajındaki çözümlerle devam et.

    Yine olmazsa, Office 2016 setup'ını (yükleme dosyası) değiştir, başka bir kaynaktan temin et ve yeniden yüklemeyi dene.

    Not: Yeni yükleme denemelerinde mutlaka başarısız sonuçlanan önceki yüklemeleri  (yükleme denemelerini) sistemden tam olarak kaldırmalı ve temizlemelisin. Sistemde onlardan artık dosyalar ve regedit kayıtları kalmamalıdır.

    temmuz temmuz (12505)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Tamam. Şuan program ekle kaldırdan Çevrim içi onar yaptım. Şuan tekrar yüklüyor yine. Olmaz ise dediğinizi yapacağım. @temmuz oguzhan34 5 yıl önce
    • @temmuz hocam yine hata verdi. Windows güncelleme yapayım dedim burdada hata veriyor. Windows yeni güncelleştirme arayamadı (kod hatası 800400D8) oguzhan34 5 yıl önce
    • Sorun Gider ile windows güncellemeleri düzeltebilirsin @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
    • @temmuz sorun gider yok ki. Ben windows etkinleştireyim öyle deneyeyim. oguzhan34 5 yıl önce
    • Öyle yap @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
    • Office 2016 yüklemede başarısızlığın sebebi bunu etkinleştirilmememiş (bunun manası lisansı olmaksızın kullanılan) bir windows'a yükleme çabası olabilir. Eğer sebep bu ise işletim sistemini etkinleştirdikten sonra Office 2016 yüklenememe problemi kendiliğinden düzelecektir (yada düzelebilir) @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce
    • Uygun fiyatlı windows işletim sistemleri ve diğer microsoft yazılımları ürün anahtarları (Bence crack'la falan hiç uğraşma, ucuz ürün anahtarlarıyla etkinleştirme işlerini hallet. En temiz ve sağlam yol budur): https://www.n11.com/bilgisayar/oyun-ve-yazilim/microsoft-yazilimlari @oguzhan34 temmuz 5 yıl önce