Office 2019 Türkçe yapma

Office 2019 Türkçe nasıl yapılır?

Office 2019 Türkçe yapmayı resimli anlatabilir misiniz?

Office 2019 Türkçe nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Office 2019 nasıl Türkçe yapılır?

    Office 2019 Türkçe yapmak düşünüldüğü gibi zor değil, sadece farklıdır. Bu çözümde baştan sona resimli anlatımla Office 2019'u Türkçe yapacağım.

    1. Aşama: Office 2019 Türkçe dil paketi indirme

    Office'in dil değiştirme mantığı öyle bildiğimiz "Dil seç - Türkçe'ye tıkla - Uygula" mantığında değil. Öncelikle Office 2019'un Türkçe dil paketine ihtiyacınız olacak.

    İhtiyacınız olan bu dil paketini Office 2019 Türkçe dil paketi nasıl indirilir? linkine tıklayıp oradaki adımlar yardımıyla indirebilirsiniz.

    2. Aşama: Türkçe dil paketini yükleme

    İlgili paketi indirdiğinizi varsayıyorum. Bilgisayarınıza setuplanguagepack.x64.tr-tr_ diye bir dosya olarak gelecek. Yapmanız gereken tek şey bu dosyaya çift tıklamak.

    Çift tıkladıktan sonra 1-2 defa "Gerekli hazırlıkları yapıyoruz" diye turuncu pencere görürsünüz. Bu, Office'in Türkçe dil paketini yüklemeye başladığı anlamına gelir. Şimdi bekleyin. Bu aşamada Türkçe dil paketi arkaplanda yükleniyor, gerekli veriler internetten alınıyor ve Office 2019'a entegre ediliyor.

    İşlem bittikten sonra sağ alt köşede sizi "Office yüklemesi tamamlandı" diye uyaracak. Bu uyarı çıktıktan sonra Office 2019 Türkçe dil paketi başarıyla yüklenmiş demektir.

    Şimdi Word gibi bir uygulama açın. Eğer dili Türkçe olmuşsa bu yazıyı okumaya devam etmeyebilirsiniz. Ama Türkçe olmamışsa yapmanız gereken bazı işlemler var.

    Adım 1: Word'ü açın ve boş bir sayfaya girin.

    Adım 2: Sayfanın sol üst kısmındaki ilk seçeneğe (Dosya) tıklayın.

    office 2019 dosya

    Adım 3: Açılan bölümde sol köşedeki yazılardan en alttakine (Seçenekler) tıklayın.

    office 2019 seçenekler

    Adım 4: Açılan pencerede soldaki seçenekler arasındaki beşinci olana (Dil) tıklayın. Burası Office 2019'un dil ayarlarıdır.

    Adım 5: Bu bölümde yüklediğiniz dil paketi görünecek. Aşağıdaki resimde gösterdiğim yerden Türkçe'yi seçin ve yukarı ok işaretine tıklayarak onu ilk sıraya getirin.

    office 2019 türkçe yapma

    Adım 6: En sonda OK'a tıklayın. Sonra Word'u kapatıp tekrar açın.

    Artık Word, Powerpoint gibi programlar Türkçe olacak. Bu şekilde Office 2019'u Türkçe yapabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)