Office güncellemelerini MSP biçimine dönüştürmek / çevirmek

Office kurulumuna güncelleme tümleştirmek için EXE uzantılı güncelleştirme dosyalarını MSP biçimine dönüştürmek gerekir.

kullanici622551 kullanici622551 (61)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    a.https://github.com/abbodi1406/WHD/raw/master/scripts/Extract_MSP_KB.zip dosyasını klasöre ayıklayın.

    b. ReadMe.txt dosyasında nasıl kullanılacağı yazılı inceleyin

    c. Extract_MSP_KB.cmd dosyasına sağ tıklayıp düzenle deyin. ikinci-beşinci satırları değiştirilecek.

    ç. 2. satır da şöyle yazar: SET "EXEFOL=D:\WHDownloader\Updates\Office2010-x64"

    buraya office güncellemelerinin olduğu klasörü gösterin. Alt klasörler de desteklenir.

    d. SET "MSPFOL=%~dp0\MSPs" başlayan satır: bu office güncelleştirmeleri msp'ye dönüştürüldüğünde çıkarılacak konumu belirtir. Mevcut dizinde MSPs isimli klasöre çıkartması için değiştirmeyin.

    e. SET "LANG=en-us" olan satır: güncellemelerin hangi dilde çıkarılacağını belirler. Türkçe olması için en-us" kısmını tr-tr" olarak değiştirin. Yanı bu satır şöyle olacak: SET "LANG=tr-tr"

    f. beşinci satır da SET "PROOFLANG=de-de,fr-fr" yazar. Office proofing tools araçlarının hangi dil olacağını belirler. Şunu yazarak değerini boş bırakın: SET "PROOFLANG="

    g. 2.-5. satırlar ayarlandı dosyayı kaydedin

    ğ. Extract_MSP_KB.cmd dosyasını çalıştırın.

    h. Her güncelleme dosyasının başarıyla msp'ye dönüştürüldüğüne dair ileti görünmeli

    ı. Sonuç:

    kullanici622551 kullanici622551 (61)
    4 yıl önce cevaplandı

    • Süper konu :) omercik 4 yıl önce