Offline taraması olan bir virüs programı

Herdprotect, virüstotal gibi offline tarama özelliği olan bir virüs programı biliyor musunuz ?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    @temmuz bazı linkler vermiş. Bunların hepsi offline çalışabilir. Fakat bunları bir defaya mahsus güncelemen gerekir. Güncellediğin an o zamana kadar bilinen virüsler için gerekli veritabanları indirilir. Fakat yeni çıkacak virüslere tespit edilemez.

    Tabi offline çalışmaktan kastın nedir? Herdprotect cloud tabanlı çalışıyor. Herhalde kastın dosyaları cloud ortamına yüklemeden tarama yapacak antivirüs programları. Virus total zaten bambaşka bir ortam. Farklı antivirüs motorlarını barındıran bir uygulama. O da bulut tabanlı.

    Hitmanpro ve Emsisoft 'da bazı şüpheli durumlarda bazı dosyaları bulut sunuculara gönderir. Aklında olsun.

    murat murat (12492)
    6 yıl önce cevaplandı

    • @murat kastım internet olmadığı zamanda çalışabilen bir virüs programı :D yani aslında bi soru herdprotect internet olmadığı zamanda çalışabiliyormu ahmet5847 6 yıl önce
    • @ahmet5847 herdprotect bu iş için uygun değil. Malwarebytes, emsisoft, avast gibi programlar uygun. Internet olmadan da çalışır ama güncellemeleri yapmadığın zaman antivirüsün bir anlamı kalmıyor murat 6 yıl önce

      stabil : 360 total security

      detaylı : eset antivirüs

      ücretli : kaspersky

      0138adana 0138adana (54)
      6 yıl önce cevaplandı

        Merhaba, uzun süre kullanıp memnun kaldığım bir program var. İnternet üzerinden bir serial bularak crackleyebilirsin.

        Advanced Systemcare

        ilyashalatci ilyashalatci (26)
        6 yıl önce cevaplandı

        • @ilyashalatci Advanced System Care'i şahsen önermem. Mavi ekran alanlar var (ben dahil). toprak34 6 yıl önce
        • Hiç karşılaşmadım ki karşılaşanı da görmedim. ilyashalatci 6 yıl önce
        • Advanced Systemcare,her ne kadar bazı zararlı yazılımları tespit ederek kaldırma işini yapıyor olsada esas olarak bir virüs tarama programı değil, sistem optimize ve koruma programıdır @ilyashalatci @toprak34 @ahmet5847 temmuz 6 yıl önce