Oki ML1120 Nokta Vuruşlu Yazıcıdan Çıktı Alamıyorum

Windows 7 Ultimate işletim sistemi yüklü olan bilgisayara bağlı olan OKİ ML1120 nokta vuruşlu yazıcıya ağda bağlı başka bir bilgisayardan muhasebe programı üzerinden fatura yazdırmak istediğim zaman 0x0000080 hatası ile karşılaşmaktayım.

Yazıcı sürücüsünü değiştirmekten USB kablosuna kadar her şeyi değiştirdim fakat sorunum çözülmedi. En son içini dışını tertemiz yaptım bir yerinde kir pas olduğu için yazdırmıyor olabilir diye fakat yine işe yaramadı.

tempogrup tempogrup (-97)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Çalışan servislerde windows güvenlik duvarı devre dışı bırakıldığı için güvenlik amaçlı verilen bir hata olduğunu öğrendim. Şuan yazdırma işlemi başlamış durumdadır. Benzer hata ile karşılaşan arkadaşların güvenlik duvarını aktif hale getirip, kapalı duruma getirebilirler. Ayrıca windowsun tüm güncelleştirmelerinin sağlanması da çok önemli.

    tempogrup tempogrup (-97)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Cevap içine reklam yerleştirildiği için hesap kapatıldı ve ceza uygulandı. hakan 6 yıl önce