Okuldaki akıllı tahta sorunu

Bizdiğiniz üzere okullarda akıllı tahta var ama google chorme de veya baska bır tarayıcıda gırdıgımızde mesela sarkı ındırme sıtesı veya yotubeye gırerken hata verıyor meb tarafından kapatıldı diye ama interneti ben kendi telden acinca her yere giriyor bu bence internette alakalı ama bu hatayı nasıl kaldırabılırım simdiden yardımlarınız ıcın tesekkur ederım kolay gelsın herkeze.

abdullah53 abdullah53 (35)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Çözümü çok basit ama yakalanırsan okulda disiplin suçu yersin hatta uzaklaştırma.

    1. Windowd'un kurulu olduğu yere gir.
    2. Ardından Windows klasörüne gir.
    3. Sonra System32 dosyasına gir ve driver klasörünü aç
    4. Driver klasöründen de host'u txt olarak aç ve oradan engellenen site url lerini sil veson olarak dosyayı kaydet.
    5. Artık engelli sitelere gire bilirsin

    Ek olarak bazen yukarıdaki bilgi işe yaramıyor ama şunu deneye bilirsin

    1. http://sertifika.meb.gov.tr ilk olarak bunu indir ve sertifikayı aktifleştir.
    2. Psiphon nedir, nasıl kullanılır? 'yu akıllı tahtaya indir ve bu uygulamayı aktifleştir sonra da istediğin siteye gir.

    Bu dosyaları evinde bir usb belleğe at ve okulun akıllı tahtasında aç ve kur

    ​​​​​

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      VPN ile kaldırılabiliyor olması lazım.

      hydra hydra (3800)
      4 yıl önce cevaplandı

      • aynen kaldırılabiliyor ama boyle sınırsız bi vpn onerebilir misin abdullah53 4 yıl önce
      • hospot kullandık oda 400mb sınırı vardı. abdullah53 4 yıl önce
      • https://uzmanim.net/sorular/etiketli/vpn-programlari hydra 4 yıl önce
      • Maalesef vpn işe yaramaz çünkü bilgisayarın kendinden engellenmiş site. @abdullah53 darkcrak 4 yıl önce