Olay görüntüleyicisi, birden fazla hata.

İyi günler, yeni windows 10 kurulum yaptım. Bütün sürücülerim güncel.

Fakat Olay Görüntüleyicisinde iki günde çokça hata aldım kurulumu dün yaptım dünden bugüne epey hata vermiş yeni farkettim. Detaylı göstermedim hataları başlıklarda önemli olan bir hata var mı, diye sormak istiyorum ona göre ayrıntı vereceğim. Yoksa bunların böyle ara sıra olması normal şeyler mi ? Sizde durum ne ? Cevaplarsanız sevinirim.

klkmlk9998 klkmlk9998 (71)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bendeki Olay Görüntüleyici muhetvasıda benzer şekilde ama nema problem. Sistemimde farkında olduğum herhangi bir problem yok. Maşallah tıkır tıkır çalışıyor :)

    Evham yapmamalısın :)

    Bendeki:

    Edit:

    Windows 8 Kernel Security Check Failure hatası (tıkla)

    İlk akla gelen, virüs.. Ama 2. diskteki problemde sebep olabilir.

    Önce bir virüs ve zararlı taraması yapmalısın. Daha sonrada PC'de mevcut her iki disktede /f /r komutlu disk taraması yapmalı, uzunda sürse sona kadar sabırla beklemelisin.

    Eğer chkdsk taraması 2. diskteki (sabit diskteki) bad sector problemini gideremezse HDD Regenarator (tıkla) programı ile çözüm yolunu deneyebilirsin. Çok etkili ve marifetli bir programdır.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim. Hemen hemen aynı. Fakat bir şey merak ediyorum. Attığım ikinci resimde önemli hataya göz atar mısınız ? Ne yapabilirim düzeltmek için. Çünkü önemli hata yazıyor. Murat beyin yazdıklarına cevap olarak konuya girdi ekledim. klkmlk9998 7 yıl önce
    • Mesajımı editledim. Alt kısma bakarsın. temmuz 7 yıl önce
    • Ama sana birşeyde sormak istiyorum. SSD için neden disk denetlemesi (chkdsk) yapmıyorsun? Faydası olur/olabilir ama hiçbir zararı olmaz. Aksi iddialar boş laflardır, şehir efsanesidir. temmuz 7 yıl önce
    • Üzgünüm bayadır giremiyorum. chkdsk değil de sfc /scannow yaptım şu an için bir problem yok ilginize teşekkür ederim :) klkmlk9998 7 yıl önce

    Olay görüntüleyicide genelde distributedCom'a ait Olay kimliği 404 hatası görünüyor. Bu genelde şu durumdan kaynaklanır:

    • Görev Zamanlayıcı hizmeti durmuş olabilir.
    • COM+ hizmetleri durmuşsa
    • Windows Olay günlüğü hizmeti durmuşsa
    • RPC hizmeti durmuşsa
    • Bilgisayarda yeterli bellek yoksa

    Arama bölümüne hizmetler yazarak hizmetlere erişebilirsiniz. Yukarıda yazdığım hizmetler oarada çalışır durumda mı kontrol edin.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      Öncelikle, Değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

      1)Görev Zamanlayıcı hizmeti çalışıyor / Otomatik /.

      2)Com+ Olay Sistemi çalışıyor / Otomatik /

        Com+ Sistem Uygulaması / Durum boş / Elle / Çalışmıyor /

      3) Windows Olay Günlüğü çalışıyor zaten çalışmasa o raporları çıkaramazdım. Kastınız Olay Toplayıcısı mı ? Zira bu ayar çalışmıyor. Başlangıç Türü''Elle'' Olarak gözüküyor.

      4) RPC Bitiş Noktası Eşleştiricisi / Çalışıyor / Otomatik /

      5) Bellekten kastınızı anlamadım. Bir çok şey olabilir.

      Derken, formattan önce Hafta da bir olan Kernel-Power hatası. Formattan sonra ilk kez oldu şu anda.

      Mavi ekran geldiğinde şu yazıyordu: Kernel_Security_Failure

      Sistem SSD'ye kurulu. chkdsk yapmıyorum bu yüzden. Normal harddiske yapayım mı ? Onda bad sector olması sistem SSD'ye kuruluyken mavi ekran almaya sebep olur mu ?

      klkmlk9998 klkmlk9998 (71)
      7 yıl önce cevaplandı

      • boş RAM bellekten kastım. Bu hatalar sürekli günlük tekrar ediyor mu? Yoksa daha önceden bir ara olmuş mu önemli olan bu. murat 7 yıl önce
      • Evet. Temmuz beyin ki de benimki ile aynı. Fazlasıyla boş ram belleğim var. 8gb ddr4 ram takılı bunun %20'sini windows kullanıyor zaten. Bu da normal zaten. klkmlk9998 7 yıl önce
      • Önemli olan hata bir kere oldu. klkmlk9998 7 yıl önce