Olay görüntüleyicisindeki " IIS-APPHOSTSVC " hatası nedir?

Merhabalar şu sorunu alıyorum;

" Uygulama Ana Bilgisayar Yardımcı Hizmeti 'C:\inetpub\history' kök geçmiş dizinine erişmeye çalışırken bir hata ile karşılaştı. Dizin yok veya izinleri geçmiş hizmetinin ona erişmesine izin vermiyor. Yapılandırma geçmişi hizmeti şimdilik devre dışı bırakıldı ve sorun çözüldükten sonra yeniden etkinleştirilecek. Sorunu çözmek için lütfen dizinin var olduğundan ve Yöneticiler grubunun bu dizine okuma ve yazma erişim olduğundan emin olun. Veri alanı hata numarasını içermektedir.  "

Bu nedir ve çözümü nedir?

baterx baterx (9)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    IIS mi çalıştırıyorsun bilgisayarında?  Ne olduğunu bilmiyorsan şu işlemi yap:

    1. Windows  + R tuşlarına birlikte bas.
    2. Çalıştır penceresi gelecek buraya services.msc yaz ve klavyeden enter tuşuna bas.
    3. Daha sonra açılan hizmetler listesinde World Wide Web Publishing Service gibi bir hizmet varsa çift tıkla. Başlangıç türü Devre Dışı seç.

    IIS, bilgisayarda web sitesi yayınlamak için kullanılan bir yazılımdır. Yanlışlıkla yüklemiş olabilirsin. Bu da olay görüntüleyicide uyarılara sebep oluyor olabilir.

    alattin alattin (16999)
    3 yıl önce cevaplandı

    • @alaattin düzelmedi. sanki daha çok sorun oluştu. baterx 3 yıl önce
    • @baterx IIS nedir bilmiyorsan, çalışması bilgisayarını yavaşlatır. Senin için gereksizdir. Sen olay görüntüleyicinin ekran görüntülerini ekler misin? alattin 3 yıl önce
    • @alaattin https://hizliresim.com/Xg0osd baterx 3 yıl önce

    bende de bu sorun oluşmuştu şöyle çözdüm:

    C:\inetpub konumundaki history klasör eksikti yeni bir klasör açtıp history yazdım. bir daha bu sorunu yaşamadım.

    monodrax monodrax (58)
    3 yıl önce cevaplandı

    • sorun çözüldü fakat @alattin dedi ki bu bilgisayarını yavaşlatıyor. baterx 3 yıl önce
    • @baterx windows özellikleri aç veya kapattan kapanmıyor mu? monodrax 3 yıl önce