ÖLÜ USB PORTU ( 1 usb portum çalışmıyor )

Arkadaşlar Selamlar,

Laptobumun 1 adet usb 3.0 Portu çalışmıyor. USB 1 ve 3 çalışıyor fakat USB 2 portu gözükmüyor bile donanımsal bir arıza olduğunu düşünmeye başladım, Ayg. yönet. den usb hub'u kaldırıp restart attım win geldiğinde usbler yüklendi fakat USB 2 yine gözükmüyor. Bir önerisi olan var mı ?

Teşekkürler.

effect effect (6)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    ben de taktığım bir aygıttan dolayı olduğundan şuphelendim, port'a kısadevre yaptırmış olabilir mi ? şayet böyle bir durum olmuş ise bu portu öldürür mü ? düzelmesi mümkün olur mu ?

    - Ürünü servise gönderiyorum

    effect effect (6)
    8 yıl önce cevaplandı

      Sürücüsü eksik olabilir mi ? Bence bir bilgisayarcıya götürün.Son takmış olduğunuz bir aygıttanda zarar görmüş olabilir.Öncelikle yazılımsal olarak bir kontrol sağlayın ardından olmazsa bilgisayarcıya götürürsünüz.

      akif52 akif52 (34)
      8 yıl önce cevaplandı

        Aynı anda hem usb 3.0 sürücüsü hemde anakart yonga seti sürücüsünü kurmadan usb 3.0 çalışmaz. Usb 2.0 aygıtları görüyorsa donanımsal bir arıza yoktur. Cihazınızın tam marka modelini yazarsanız daha kolay çözüm bulunur?

        rahatadam rahatadam (1)