önbelleğim, bellek ve disk alanı aşırı hızlı doluyor.

birkaç haftadır bilgisayar aşırı donuyor, siyah ekran veriyor ve uygulamalar kendi kendine kapanıyor vb.

geçen gün disk önbellek vb. herşeyi boşalttım baya düzeldi ama 2-3 gün içerisinde yeniden olmaya başladı çözümü bilen var mı?

dmrakyz dmrakyz (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Sistem özelliklerin nedir ? İşletim sistemiyle beraber detaylı yazarmısın ?

    Hangi programları/oyunları kullanırken siyah ekran veriyor ?

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      sistemim aşağıdakı gibi:

      işlemci:

      intel(R) Core(TM) i3-5005U CPU @ 2.000GHz 2.00GHz

      takılı ram:

      4,00 GB

      sistem türü:

      64 bit işletim sistemi, x64 tabanlı işlemci

      edisyon:

      windows 10 home single langue

      sürüm:

      yüklenme tarihi:

      İS derlemesi:

      ekran kartı ve grafikler vb. güncelledim ama değişen hiçbirşey olmadı.

      en çok roblox minecraft gibi oyunları oynarken kasıp siyah ekran veriyordu eskiden lol de hiçbir sorun yoktu ayarlar en yüksekteyken 40-50 fps ile oynayabiliyordum şimdi bilgisayar fazla zorlanmasın diye ayarları olabilicek en düşüğe getirdim ve kasmaya başladı lol hariç oyun uygulama kapanması vb şuan  birazdüzelttim ama hala sık sık yanıt vermiyorlar google chrome en çok yanıt vermeyip kapanan ve siyah ekran verendi tüm derslerim ve sınavlarım bozuluyordu googleyi silip yerine opera browser indirdim şuan opera çok daha iyi ama hala bilgisayarın geneli aşırı yavaş çoğu oyun çok yavaş açılıyor ve oynanıyor.

      bir süre önce gelişmiş güç ayarlarından işlemci en düşük durumunu %40 en yüksek durumunu %90 yaptım düzenli olarak önbellek vb. temizliyorum ama değişen birşey olmuyor. kusura bakmayın çok uzun bir yazı oldu.

      dmrakyz dmrakyz (1)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Format atın, ekran kartı modeli nedir ? Belli ki laptop kullanıyorsun, işlemcşi sıcaklığı ne durumda ? Bilgisayar kaç yıllık ? Laptoba format zamanı gelmiş. Ekran kartı kaynaklı düşünüyorum hydra 3 yıl önce
      • Temiz önyükleme yapın hydra 3 yıl önce