Önceden silinen dosyaları nasıl geri getirebilirim?

Benim için çok önemli olan bir klasör vardı klasörümü hdd den alıp flash disk içine attırmıştım saklamak içinde abimin bilgisayarına atmıştım ancak klasörü silmiş ben flash disktende bir kaç defa silmiştim bilgisayarda kayıtlı olduğu için. Flash disk üzerine bir kaç dosya daha atıp silmişliğim var o yüzden hangi geri getirme programını kullanırsam kullanayım flash diskten hep en son sildiğim dosyaları gösteriyor. Eski sildiğim klasöre ulaşamıyorum. O klasörü tekrar alabilme ihtimalim var mı? Önce silinen dosyaları gösteren bir program var mı? Yardımcı olursanız sevinirim.

expertus expertus (8)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Silinen dosyaları geri getirmek için  Recuva (tıkla) oldukça başarılı bir programdır. Birde bunu denersin.

    Recuva Sihirbazı arabiriminde "Derinlemesine Taramayı Aç" kutusunu işaretlemelisin. Bu şekilde tama uzun sürecektir ama daha detaylı ve hassas bir tarama gerçekleşecektir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Hiçbir İşe Yaramıyo Malesef Benımde O kadar okulun başından beri kaydettiğim javascript kodlarım vardı full böyle anlamıyla fln ibne arkdşm gitti virüs bulaştırıp biçimlendirmiş benden habersiz bi türlü bulamadım onları :( ses1842 7 yıl önce
    • Üzgünüm, çözüm yok gibi görülüyor. Sana Recuva ile dene derkende çok ümitli değildim ama yinede bir denenmeliydi, sende bunu yapmış oldun. Çünkü kayıplardan sonra flash disk defalarca kullanılmış (üzerine yazma ve yeniden yazma). Yoksa şansın olacaktı. Neyse geçmiş olsun ama eğer profesyonel çözümler arayacak olursan bu kayıp dosyaların geri getirilebilir ama sende tahmin edersinki bu sana çok pahalıya gelir. Çok yüksek paralar istiyorlar maalesef @ses1842 temmuz 7 yıl önce