Onedrive nasıl kaldılır?

0

Windows 8 ve Windows 8.1 işletim sistemlerinde Onerive nasıl tamamen kaldılır?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

  Toplam 2 Cevap


  1

  OneDrive nedir? 

  OneDrive Microsoft'un bulut disk hizmetidir. 15GB veriye kadar bilginizi OneDrive üzerinde saklayabilirsiniz.  OneDrive üzerinde belgelerinizi, resimlerinizi, videolarınızı saklayabilir ve mobil cihazlardan bu bilgilere ulaşabilirsiniz.  OneDrive Windows 8, Windows 8.1 işletim sisteminde bütünleşiktir. Yani işletim sistemini kurduğunuzda OneDrive aktiftir ve çalışır durumdadır.

  Neden OneDrive'ı kaldırmak isteyeyim?

  Siz de benim gibi OneDrive kullanmıyor olabilir ve ne işi var bunun burada diye düşünebilirsiniz. OneDrive'ın her seferinde bilgisayar açıldığınd başlamasından ve verileri senkronize etmeye çalışmasından rahatsız olmuş olabilirsiniz.

  OneDrive kaldırma

  OneDrive normalde Windows 8.1 içinden kapatılabiliyor. Fakat kardıramıyorsunuz. OneDrive kaldırmak için kayıt defterinde biz dizi işlem ypmanız gerekiyor. Neyseki OneDrive kaldırmak isteyen sadece siz değilsiniz. 

  OneDrive kaldırmak için buradaki kayıt defteri girdi dosyasını indirin.

  İndirdiğiniz Disable_SkyDrive_Integration.reg dosyasını masaüstüne kaydedin.  Daha sonra çift tıklayın ve çıkan uyarılara Evet diyerek cevap verin.

  Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra OneDrive bilgisayarınızda tamamen kapatılacak ve çalışmaycaktır. Artık bellekte çalışan aktif bir OneDrive olmayacak ve bilgisayarımdan baktığınızda OneDrive sürücünüsü göremeyeceksiniz.

  Bu yapılan işlemi yani OneDrive kaldırma işlemini geri almak isterseniz buradaki kayıt defteri dosyasını indirin ve yukarıdaki işlemi bu dosya ile tekrar edin.

  murat murat (12492)
  9 yıl önce cevaplandı

  • Bende ondrive'i çok gerekmedikten sonra kullanmıyorum. Ama kaldırma ihtiyacıda hissetmiyorum. Buna hiç gerek yok. Sadece başlangıç programlarından kaldırmak yeterli.. Bu şekilde senkronizasyon problemide olmuyor. Sonuç olarak daha sonra kullanılabileceğide düşünülerek ondrive, kaldırılmamalı, windows başlangıcından kaldırırılmasıyla yetinilmeli. Şahsen bu şekilde düşünüyor ve bunu yapıyorum. temmuz 9 yıl önce
  • Benim gibi buna takılan bir kaç arkadaş için paylaştım bunu. Hiç kullanmıyorum, görmekte rahatsız ediyordu :) murat 9 yıl önce

  0

  Neden kaldırmak istiyorsun? Buna hiç gerek yok. Sadece başlangıç programlarından kaldırmak yeterli.. Bu şekilde senkronizasyon problemide olmuyor. Sonuç olarak daha sonra kullanılabileceğide düşünülerek ondrive, kaldırılmamalı, windows başlangıcından kaldırırılmasıyla yetinilmeli. Şahsen bu şekilde düşünüyor ve bunu yapıyorum.

  Ama illede kaldıracağım dersen, murat yazmış.. 

  temmuz temmuz (12505)
  9 yıl önce cevaplandı

  • Soruyu da ben yazmıştım zaten :) Ben rahatsız oluyordum. Google Drive kullanıyorum o yetiyor. Bilgisayarımda görmek beni rahatsız ediyordu. Takıntı gibi. Bir kaç arkadaş daha sorunca çözüm olarak paylaştım ben de :) murat 9 yıl önce
  • Surunun sahibine dikkat etmemişim :-) Tercih meselesi elbette.. temmuz 9 yıl önce
  üyelik gerektirir

  Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

  Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
  uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol