önerilen reels videoları kapatma

instagramda normal akışın içinde önerilen reels videoları görünüyor. önerilen reels videoları kapatmak için ne yapabilirim?  Ben normal profil akışımda sadece benim takip ettiğim kişilerin gönderilerini görmek istiyorum. instagram önerilen reels videoları kapatma mümkün mü?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Instagram önerilen reels videoları kapatmak mümkün değildir. Instagram uygulaması otomatik olarak sizin anasayfanıza sizin ilgi alanlarınıza uygun gönderileri takip etmeseniz de yerleştirir. Önerilen reels videoları tamamen sizin dokunduğunuz, izlediğiniz videolara göre şekillenir. önerilen reels videoları kapatma mümkün olmasa da burada gösterilen videoları değiştirebilirsiniz.

    Adım 1: Instagram önerilen reels videoları kapatma (ilgilenmediğini belirme)

    1. Öncelikle önerilen reels videoları bölümde gösterilen videolardan birine dokunun.
    2. Daha sonra video üzerindeki 3 noktaya dokunun.
      instagram önerilen reels video kapatmabu işlem size başka bir pencere açacak.
    3. Daha sonra açılan pencereden "İlgilenmiyorum" seçeneğine dokunun.
      instagram önerilen reels video kapatma nasıl yapılırbu işlemden sonra "Bunun gibi çok fazla reels videosu görüyorum" seçeneğine dokunun.
    4. Daha sonra keşfete gidin ve önerilen reels videolarında gösterilmesini istediğiniz video türlerine dokunun. Instagram bu işlemden sonra sizin ilgi alanınıza göre önerilen reels videoları bölümünü şekillendirecektir.
    5. Artık instagram ilgilenmediğiniz videoları size daha az gösterecek.

    Instagram önerilen reels videoları kapatmak mümkün olmasa da buradaki gösterilen videoların türünü bu şekilde değiştirebilirsiniz.

    Adım 2: Instagram önerilen reels videoları kapatma (İlgilenilen videoları izleme)

    Instagram önerilen reels videoları daha çok sizin dokunduğunuz ve izlediğiniz videolar üzerine şekillenir. Bu sebepten yukarıdaki işlemden sonra Reels bölümüne gidip oradan önerilen videolarda görünmesini istediğiniz türlerde videolar izleyin.

    1. Instagram uygulamasını açın.
    2. Reels bölümüne gidin.
    3. Önerilen videolarda örneğin "Kedi" videosu görmek istiyorsanız Keşfet üzerinde Kedi videolarına dokunun ve izleyin.
    4. Bu işlemi bir kaç defa tekrar edin.

    Instagram önerilen reels videoları kapatma işleminde en önemli adımlardan biri budur. Bunu mutlaka yapın.

    Adım 3: Instagram önerilen reels videoları kapatma (hareketleri temizleme)

    Instagram önerilen reels videoları kapatma işleminde diğer yapılması gereken aramaları temizlemeniz. instagram arama bölümde kullandığınız verileri de önerilen reels videoları göstermede kullanır.

    instagram hareketleri temizlemek için:

    1. instagram uygulamasında profil bölümüne gidin.
    2. Alt alta üç çizgiye dokunun ve  Hareketlerin seçeneğine dokunun.
    3. Yakınlardaki aramalar bölümüne gidin.
    4. Arama geçmişini temizleyin. Tümünü Temizle ile buradaki seçenekleri temizleyin.
    5. Daha sonra Önerilen reels videolarında görmek istediğiniz türde videolar aratın.
    6. Bu işlemi bir kaç defa yapın.

    Yukarıdaki işlemler her ne kadar Instagram önerilen reels videoları kapatmayı mümkün kılmasa da Instagram önerilen reels videolarını sizin istediğiniz şekilde biçimlendirecektir.

    pelinny pelinny (863)