Online oyunlarda download hızımı önemli upload hızımı?

Online oyunlar download tüketir diye biliyorum ama yinede sormak istedim.

Bilenler belirtirse alıcağım internet paketinde yardımınız olur şimdiden teşekkürler..

combine combine (9)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Download: Tüketim oynanan oyuna ve oynama süresine göre değişir.

    Upload: Oyunlarda -yine oyununa göre- bir miktar upload'da olabilir, ama bu hesap etmeyi gerektirecek kadar olmaz ve zaten kullanılan upload verilerinin kullanılan kotayla çok alakası olmaz (Hesaplara dahil edilmez veya bilmem ne kadar upload, az bir miktar download verisi gibi hesaplanarak kotaya dahil edilirki bunun kotayı etkilemesi çok az olur.).

    Kota: İnternet üzerinden oynanan oyunlar elbetteki kotadan tüketirler. Bu tüketme alınan internet hizmetinindeki önce tarifeye göre AKK ile oynanan oyunların veri kullanım miktarları (oyun grafiklerine göre değişir) ve oynanan oyunun oynama süresine göre değişiklik gösterir.

    temmuz temmuz (12505)
    6 yıl önce cevaplandı

      Bence hepsini tüketir. :)

      androidhacker androidhacker (28)
      6 yıl önce cevaplandı

        Online oyunlar hem download hem de upload hızları önemlidir. Sonuçta hem veri gönderiyorsun, hem veri alıyorsun. Ama bu ikisinden de önemlisi ping değeridir. Özellikle online oyunlarda ping değerinin Allah muhafaza 1.000 ms olduğunu farzet, isterse 100 mbps simetrik internetin olsun yine de bir şey ifade etmez.

        omercik omercik (9418)