Online tabanlı yerlere girememe.

Biz yeni taşındık internetimiz bağlandı. Modemdeki INTERNET ışığı sürekli yanıp sönüyor. Facebook,Twitter gibi sitelere ve internetteki tüm sitelere girebilirken online yerlere erişimimiz yok. Örneğin Skype ve tüm online oyunlar. Ancak Hotspot gibi programlarla bu yerlere giriş sağlayabiliyoruz. İllalah ettik artık. Cevaplarınızı bekliyorum.

emrekasapp emrekasapp (1)
7 yıl önce sordu

  • Online oyunlara ya da giremediğiniz sitelere erişmek istediğinizde ne hata alıyorsunuz? hakan 7 yıl önce
  • Sitelerin hepsine girebiliyorum. Log-in ekranında iken girdiğimde You have been disconnected hatasını alıyorum. Sanırım IP ile ilgili bir durum bir kere sorun gider yaptığımda ip çakışmasından bahsetmişti windows. emrekasapp 7 yıl önce
  • https ile başlayan sitelere girebiliyor musunuz? örneğin https://garanti.com.tr hakan 7 yıl önce
  • Mesajım altına bir satır ilave ettim, onada bakmalısın. Önemli olabilir @emrekasapp temmuz 7 yıl önce
  • Https ile başlayan sitelere giremiyorum. Bağlantınız gizli değil hatasını alıyorum emrekasapp 7 yıl önce
  • Mesajımın altına "Bağlantınız gizli değil" hatası için çözüm linkleri ile alakalı olarak yeni bir ilave yaptım. Faydalı olabilir @emrekasapp temmuz 7 yıl önce

Toplam 1 Cevap

IP çakışması ile alakalı bir problem olabileceğini ben düşünmüyorum. Ama bir DNS problemi olabilmesi kuvvetle muhtemeldir.

DNS Ataması yap ve birde öyle dene. Google DNS tavsiye ederim: 8.8.8.8 ve 8.8.4.4

DNS değiştirme (tıkla)

Ama DNS değişikliği çözüm olmazsa manuel IP atama yoluyla çözüm aramak ve denemektede fayda olabilir (En azından denenmelidir):

Bilgisayara el ile, manuel IP nasıl girilir? (tıkla)

Örnek ayar ve atamalar (AirTies modeme göre yapılmıştır. Modem/router markalarına ve modellerine göre değişebilir):

Ve ayrıca sistem saati ve takvimi doğru ayarlımı, ona bakmak lazım.

"Bağlantınız gizli değil" hatası için çözüm linkleri:

Bağlantınız gizli değil (tıkla)

Bağlantınız gizli değil - MEB (tıkla)

temmuz temmuz (12505)