Only the invariant culture is supported in globalization-invariant mode.

Visual Studio Developer PowerShell üzerinde dotnet ef database update dediğimde karşıma

Only the invariant culture is supported in globalization-invariant mode. See https://aka.ms/GlobalizationInvariantMode for more information. (Parameter 'name') en-us is an invalid culture identifier. hatası çıkmaya başladı. Sorun nasıl düzelir?

Anonim Anonim (156)
2 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Hatayı gidermek için proje dosyanda küçük bir değişiklik yapman gerekir.

    1. Projeni sağ tuşla tıkla ve açılan menüden Edit Project File seç.
    2. .csproj dosyan üzerinde şu satırı bul:
      <InvariantGlobalization>true</InvariantGlobalization>

      bu satırı false olarak değiştir.

      <InvariantGlobalization>false</InvariantGlobalization>

    3. Sorun düzelmiş olmalı.

    alattin alattin (16999)
    2 ay önce cevaplandı