Önyükleme Debian Seçeneği ?

merhabalar daha önceden bütün hardiskime linux debian kurmuştum daha sonradan kaldırdım fakan pc yi Cd-rom dan başlatınca debian diye bi seçenek de dahil olmuş onu nasıl kaldırabilirim.

feritarslan feritarslan (303)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Açılış yaptığınız CD ne CD'si?

    Eğer Normal bir Windows kurulum CD'sinden veya farklı bir linux sürümünün kurulumundan  açıyorsanız böyle bir seçeneğin gelmiş olması mümkün değil.

    Sabitdiski formatlamadıysanız boot sektörde Debian Linux'un açılış bilgileri kalmış olabilir.  Fakat CD'den açtığınızda gelmesi teknik olarak mümkün değil, kastınız CD'den bilgisayarı açmak ise elbette.

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      CD derken mesela boot menüsü Cd den boot etmek istediğimde F12 tuşuna basıyorum. sata samsung DVD toshiba 1TB hardrive secenekleri mevcut bide ikisini ortasında debian diye bir secenek var onu nasıl kaldırabilirim  bios pilini çıkardım işe yaramadı.

      feritarslan feritarslan (303)