Open Office ascii süzgeç seçenekleri hatası

open office hesap tablosu belgesini açmak istediğimde "ASCII SÜZGEÇ SEÇENEKLERİ"  diye bir pencere açılıyor.

tamam dedidimde "oper office writer" adlı bir sayfa açılıyor ve sayfa ############################# işaretleri ile dolu.

tüm veriler kaybolmuş. yardımcı olabilek kimse varmı?

erguncelik erguncelik (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Open Office dosyasını açmaya çalışırken gelen ASCII SÜZGEÇ SEÇENEKLERİ penceresi Open Office'in belgenizi tanıyamamasından kaynaklanıyor. Belgeniz hasar görmüş olabilir. Örneğin belge açıkken bilgisayarın enerjisinin kesilmesi, doğrudan kapatılması Open Office belgelerine zarar verir.

    Open Office belgeleri düz metin belgeleri değildir. Daha karmaşık yapıdadır.  Bu sebepten doğru şekilde kapatılmazsa dosya hasar görür.  Bu durumda da belgeyi açmak istediğinizde ascii süzgeç seçenekleri  ekranı ile karşılaşırsınız.

    Şöyle bir yöntem deneyebilirsin. Mesela dosya uzantın odt diyelim (hesap tablosu uzantısını hatırlayamıyorum şuan) bu uzantıyı sil ve zip olarak değiştir. Daha sonra 7Zip gibi bir program ile açmayı dene ya da Winzip ile. Eğer dosya açılmazdse dosyan  gerçek anlamda bozulmuş demektir.

    hakan hakan (15409)