Opera Facebook'ta video izlerken yüksek CPU kullanma sorunu

Opera tarayıcı facebookta canlı video izledigimde cpu yükseliyor fandan ses geliyor

kemal00 kemal00 (24)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Opera video oynatılan aşırı CPU kulllanıyorsa çözüm için şunu deneyebilirsin:

    1. Opera ayarlarına git.
    2. Gelişmiş > Tarayıcı bölümüne git.
    3. Altta sistem olacak. Sistem altındaki Mümkün olduğunda donanımsal hızlandırma kullan kapalıysa aç.
    hakan hakan (15394)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Donanımsal hızlandırmayı kapatmak GPU kullanımı devre dışı edecektir, bu da daha fazla CPU kullanımı demek... tromick 5 yıl önce
    • @tromick aynen dediğin gibi. Yanlış yazmışım, kapalıysa aç olacaktı. Sağol düzeltme için. hakan 5 yıl önce

    1. Bilgisayarın virüs kapmış olabilir.
    2. Masaüstü kullanıyorsan kasa'nın içi tozlanmış olabilir.
    3. Laptop kullanıyorsan fanın içine soğuk saç süpürgesiyle tut yakın tutma biraz arasında 1 metre olsun.
    ilkaybaki ilkaybaki (236)
    5 yıl önce cevaplandı

      Gayet normal bu. Yazdığın cümlede anormal bir durum göremedim. Yüklediğin programlar hiç mi sistem kaynaklarını kullanmayacak?

      omercik omercik (9418)