Opera IDM etkinleştirememe sorunu

Operanın sitesinden en yeni sürümü version 52.0 olanını indirip kurdum.
Fakat Internet Download Manager programı (IDM) bu browserde çalışmıyor.
Mozilla Firefox, Chrome de çalışıyor sorun yok.

-IDM'nin ayarlarından tarayıcı listesine operayı ekledim.(zaten ekliydi ben bir de Program Files'deki Launcher.exe yide ekledim)
-Operanın ayarlarında eklentiler kısmında ise nedense  IDM gözükmüyor

muvel muvel (332)
5 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    IDM'i Opera eklentisini yüklemek için şunları deneyebilirsin:

    1. Opera tarayıcısını aç.
    2. CTRL+SHIFT+E tuşlarına bas ya da Opera içinde sol en üst bölümdeki kırmızı O simgesine tıkla. Açılan menüden eklentileri seçerek Eklentileri aç.
    3. Daha sonra masa üstündeki IDM simgesini sağ tıkla ve Dosya konumunu aç seçeneğine gel. Bu işlem seni IDM'in yüklü olduğu klasöre götürecektir. Ya da C:\Program Files\IDM yolunu izleyebilirsin.
    4. Bu klasörde IDMGCExt dosyasını bul. Kendisi kırmızı opera simgesine sahiptir.
    5. IDMGCExt dosyasını sürükle ve Opera içindeki Yüklü bir eklenti yok. yazan yere bırak. Yüklemek için bırakın yazısı gelecektir.
    6. Eklentilerde IDM Integration Module olarak eklenti görünecektir. Daha sonra eklentinin sağında bulunan Yükle linkine tıkla.
    7. Yükleme tamamlandı. IDM eklentisi altındaki  Özel modda çalışmasına izin ver ve Dosya adreslerine erişime izin ver seçeneklerini işaretle.
    8. Opera tarayıcını kapat ve yeniden aç.

    Artık opera içinde IDM eklentisi aktif olmuş olmalı. Opera üzerinden IDM ile indirme yapabilirsin.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

      Opera tarayıcısı için IDM nin kendi sitesinde kurulum talimatları anlatılmış. IDM nin Program Files içindeki  "C:\Program Files (x86)\Internet Download Manager dizininde ( "IDMGCExt.crx" isminde bir dosya bulunuyor. Bu dosyayı Opera tarayıcısının içine sürüklediğinde otomatik olarak eklenti kurulum ekranı karşnıza geliyor ve eklenti yüklenmiş oluyor.

      IDM nin resmi sitesindeki anlatım için buraya tıklayabilirsiniz.

      ismailsarp ismailsarp (6010)
      5 yıl önce cevaplandı

        Internet Download Manager'in sendeki sürümünün Opera 52.0 ile uyumlu olmama ihtimali de var. Internet Download Manager'i güncellemeni tavsiye ederim.

        omercik omercik (9418)
        5 yıl önce cevaplandı

        • "IDMGCExt.crx" i işlemi sorunu çözdü herkese teşekkürler muvel 5 yıl önce