Opera sıfırlama - 2019

Opera nasıl sıfırlanır?  Opera tarayıcısı varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir? Opera fabrika ayarlarına nasıl dönülür?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Opera nasıl resetlenir?

    Opera tarayıcısı popüler tarayıcılardan biridir. Bazen bir sorunla karşılaştığımızda opera tarayıcısını sıfırlamak isteyebiliriz. Opera sıfırlandığı zaman tüm kullanıcı verileri silinir.

    Opera sıfırlama çözüm 1:

    Opera sıfırlama işlemini şu şekilde yapabilirsiniz

    1. Opera tarayıcısını açın.
    2. Opera adres satırı üzerine şunu yazın ve enter tuşuna basın opera://settings/resetProfileSettings bu komut doğrudan sıfırlama ekranını açacaktır.
    3. Tarayıcı ayarlarını sıfırla penceresinde sıfırla butonuna basın.
      Opera sıfırlama
    4. Bu işlemden sonra Opera sıfırlanacaktır.

    Opera sıfırlama çözüm 2:

    Opera tarayıcısını farklı bir yol izleyerek şu şekilde sıfırlayabilirsiniz

    1. Opera tarayıcısı açın.
    2. Sol üst köşedeki O sembolüne tıklayın.
    3. Ayarlar bölümüne tıklayın. Veya Alt ve P tuşları ile ayarları açın.
    4. Ayarlar sayfasının en alt bölümüne gidin.
    5. Ayarları sıfırla altındaki Ayarları Orijinal varsayılan değerlerine geri yükle seçeneğine tıklayın.
    6. Tarayıcı ayarlarını sıfırla bölümünde sıfırla butonuna basın.

    Bu şekilde opera tarayıcısını sıfırlayabilirsiniz.

    murat murat (12492)