Opera vpn bağlanmıyor

Opera VPN'i açtığımda VPN bağlanıyor... ekranında kalıyor ve VPN'i kullanamıyorum.

Opera vpn bağlanmıyor sorununu çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Opera vpn bağlanmıyor sorununu çözümü nedir?

    Opera tarayıcısı bilindiği gibi tümleşik bir VPN yazılımı ile birlikte geliyor. Bu sayede başka bir VPN uygulamasına gerek kalmadan yasaklı, engellenmiş sitelere girmek mümkün oluyor.

    Opera VPN her ne kadar ücretli VPN uygulamaları kadar hızlı olmada da iş görür nitelikte.

    Opera VPN'i aktif ettiğinizde bağlanıyor yazısında takılı kalıyorsa bunun iki sebebi olabilir: Birincisi kullanmış olduğunuz antivirüs / internet security / firewall yazılımı bağlantıyı engelliyor olabilir ya da opera VPN sunucularında geçici bir sorun olabilir.

    Örneğin Kaspersky antivirüs kullanıyorsanız Ağ ayarları üzerinden Kriptolu bağlantıları tarama seçeneğini seçmelisiniz.

    Opera Kaskersky antivirüs ayarları:

    1. Kaspersky antivirüs arayüzünü açın.
    2. Sol atta dişli şeklinde bulunan ayarlar simgesini tıklayın.
    3. Açılan ayarlar bölümünden EK sekmesini tıklayın.
    4. Daha  Kaspersky ek ayarlarında Ağ - Ağ ayarları bölümünü tıklayın.
    5. Kriptolu bağlantı taraması bölümünde Kriptolu bağlantıları tarama seçeneğini işaretleyin.
    6. Bu korumayı azaltacak şekkinde uyarı alacaksınız, bunu dikkate almayın Devam Et butonuna basın.
    7. Artık Opera VPN bağlanacaktır.

    Eğer farklı bir antivirüs ya da firewall kullanıyorsanız bunun için o programda gerekli ayarları yapmanız gerekiyor.

    Eğer Opera VPN bağlanıyor ama sayfalarda hata alıyorsanız o zaman VPN sunucu konumunu değiştirmeyi deneyin.

    Opera VPN sunucu değiştirme

    1. Opera tarayıcısını açın.
    2. Opera adres satırının solunda bulunan VPN simgesini tıklayın.
    3. Sanal konum seçeneğini tıklayın.
    4. En uygun konum yerine Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney amerika seçeneklerinden birini seçin.

    şimdi tekrar deneyin. Eğer sorun devam ediyorsa VPN'i tamamen kapatın. Tüm sunucularda sorun olabilir. Daha sonra tekrar deneyebilirsiniz.

    hakan hakan (15424)