Opera'yı sıfırladım. Yer imleri silindi. Yer imlerini nasıl geri getirebilirim?

Merhaba yeni güncellemeden opera kafayı yedi her bastığım bir sayfada yeni sekmeler açıp durdu bende ayarlardan opera yı sıfırlaya bastım ve yer imler hızlı erişimlerim hepsi gitti. bende opera stable var Developer diye bir dosya yok ve opera stable dosyasında bookmarks duruyor. yer imleri geri nasıl getirebiliriz? Tez yazıyorum ve önemli sayfalarım vardı yer imlerimde YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

Toplam 2 Cevap

opera://settings bölümde eşitleme var (en alta doğru) eğer oturum açmadıysanız ve sıfırlama yaptıysanız o zaman yer imlerini kurtarmanın bir yolu yok maalesef.

Küçük bir ihtimal silinen verileri kurtarmayı deneyebilirsiniz: Silinen, kaybolan fotoğraflar nasıl geri getirilir? Fotoğraf yazmasına bakmayın.

Veri kurtarma yazılımı ile Bookmarks dosyasını arayın. Bir ihtimal bulup kurtarabilirsiniz.

murat murat (12492)
3 yıl önce cevaplandı

    bookmarks dosyası duruyor demişsiniz. Eğer bu dosya zarar görmediyse masaüstüne koyalayın.

    Dosyayı sağ tıklayıp "Birlikte aç"'ı seçip Notepad ile açın.

    Yer imleri isimleri ve Url adreslerini görebiliyorsanız,

    .Text dosyası şeklinde farklı bir adla kaydedin kurtar.txt mesela.

    Sonra Exel'den Dış veri alma yöntemleri ile bir Excel çalşma sayfasına aktarabilir ve hücreleri kopyalayıp

    tekrar opera'ya tek tek ekleyebilirsiniz. Uzun işlem gibi olsa da önemli olduğuna göre zahmete değer.

    (Excel Dış veri alma yöntemlerini bilmiyorsanız araştırın, aktarırken ayraç karakteri olarak  "  karakterini  kullanın daha düzgün çıkar)

    muvel muvel (332)