Operating system error 5: 5 Erişim engellendi Microsoft SQL Server Error 5120 hatası

SQL Server Management Sutodio ile bir .mdf dosyasını attach etmek istediğimde :

Unable to open the Physical file / Operating system error 5:  5  Erişim engellendi  Microsoft SQL Server Error 5120 hatası alıyorum.

Operating system error 5 hatasının çözümü nedir?

alattin alattin (16999)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Operating system error 5: 5 Erişim engellendi Microsoft SQL Server Error 5120 hatasının anlamı SQL hizmetinin attach edilmek istenen  veritabanı dosyasına erişim izni yok demektir.

    Hatayı çözmek için

    1. SQL Server Management Studio simgesini sağ tuşla tıklayın.
    2. Yönetici olarak çalıştırı seçin.

    SQL Server Management Studio uygulamasını yönetici olarak çalıştırma sorunu çözecektir.

    alattin alattin (16999)