Opf dosyası nedir

Opf dosyası nedir? Ebook'ların içinde uzantısı opf olan dosyalar ne işe yarar?

Opf dosyaları nasıl açılır?

sedapekmez sedapekmez (624)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Opf dosyası nedir

    Ebook dosyaları içinde bulunan opf dosyaları XML türünde dosyalardır. EPUB dosyalarının bir parçası olan OPF (Open Packaging Format) EPUB ile ilgili bilgileri içerir.

    Bu bilgiler Kitabın adı, Kitabın ID'si, Kitabı oluşturan gibi bilgileri içerir. Kısaca Ebookların metadatalarını barındıran dosyalardır.

    Opf dosyaları nasıl açılır?

    Not defteri gibi basit yazılımlar ile açılabilir ve içeriği görüntülenebilir.

    Ayrıca   Windows işletim sisteminde Adobe Digital Editions

    • Adobe Indesign
    • Calibre
    • Adobe Digital Editions

    gibi uygulamalar ile OPF dosyaları açılabilir.

    sedapekmez sedapekmez (624)