OPUS dosyasını MP3'e çevirme nasıl yapılır?

Android telefonumda bir adet .opus formatlı bir dosya var. Bu opus dosyasının ses dosyası oldugunu öğrendim ama açamıyorum. Merak ettiğim şey opus dosyasını mp3'e çevirme gibi işlemler yapılabilir mi?

Yani ben opus dosyasını mp3 yapmak istiyorum bu mümkün mü?

omercik omercik (9418)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Evet opus dosyasını mp3'e çevirmek mümkün ve gayet kolaydır. Online ses dönüştürme, audio converter gibi yazılımlarla veya sitelerle opus dosyalarını açabilirsiniz. Bildiğim bir online ses dönüştürme sitesini anlatacağım, çok işinize yarayacaktır.

    OPUS dosyaları nasıl açılır? OPUS dosyasını MP3 yapma:

    Opus dosyasını mp3'e çevirme sitesi: https://audio.online-convert.com/convert-to-mp3

    1. Öncelikle opus dosyasını mp3 yapma linkine tıklayara ses dönüştürücü sitesine gidin.
    2. Bu sitede Dosya seç diye bir buton var, buna tıklayın ve mp3 yapmak istediğiniz opus dosyasını seçin.
    3. MP3 yapmak istediğiniz opus dosyasını seçtikten sonra sayfayı biraz aşağı kaydırın ve Convert file butonuna tıklayın.
    4. Kısa bir beklemeden sonra opus dosyasını mp3 yapma işlemi tamamlanacaktır.
    5. Opus dosyasını mp3'e çevirme işlemi tamamlandıktan sonra, dosya mp3 olarak telefonunuza veya bilgisayarınıza inecektir.
    6. Eğer inmezse Conversion Completed sayfasındaki "Download your file" butonuna tıklayın.
      opus dosyasını mp3 yapma
    7. İşlem tamamlandıktan sonra dönüştürdüğünüz opus dosyas telefonunuza mp3 olarak inecektir.

    OPUS dosyasını MP3 yapma işlemi bu kadar. Artık cihazınızdaki herhangi bir müzik uygulamasıyla dosyayı açabilirsiniz.

    omercik omercik (9418)