or ınsert boot media in selected boot device and press a key hatası

or ınsert boot media in selected boot device and press a key   pc yi açtgımda  bu hata ile karşılaştım format atmaya çalışınca sabit disc yok diyor  şimdiden yardımlarınız için teşekürler

kaptan21 kaptan21 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bilgisayarın bios setup kısmına gir. Oradan boot tabına gel. "boot disk drives" veya "harddisk drives" gibi bir ibare olacak. Enter ardından çıkan listede seçili olanın dışında başka bir seçenek daha olmalı onu seç. ardından f10 "y" yaparak kaydedip çık sorun devam ederse. Bios ayarlarının boot tabından boot sıralamasını düzelt.

    namras namras (1)