Oracle Jlnitiator sürümü çok eski Lüffen 1.1.8.2 veya üstü sürüm yükleyin hatası

gumruk.gov.tr adresinden işlem yapmak istediğimde  Java hatası alıyorum.

Java hatası şu şekilde:

Forms

FRM-92095: Oracle Jlnitiator sürümü çok eski. Lüffen 1.1.8.2 veya üstü sürüm yükleyin.  Detaylar  Tamam

şeklinde java hatası alıyorum. Oracle Jlnitiator sürümü çok eski. Lüffen 1.1.8.2 veya üstü sürüm yükleyin.  hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    FRM-92095: Oracle Jlnitiator sürümü çok eski. Lüffen 1.1.8.2 veya üstü sürüm yükleyin.  hatasının çözümü için

    Aşağıdaki işlemler Windows 7 işletim sistemi için anlatılmıştır.

    1. Oracle JInitiator 1.3.1.30 sürümünü buradan indirin ve yükleyin.
    2. Yükleme işlemi bittikten sonra Denetim Masasına girin.
    3. Sistemi tıklayın.
    4. Sol taraftan gelişmiş sistem ayarlarını tıklayın.
      FRM-92095: Oracle Jlnitiator sürümü çok eski. Lüffen 1.1.8.2 veya üstü sürüm yükleyin - sistem ayarları
    5. Açılan Sistem Özelliklerinden Gelişmiş sekmesini ve altında bulunan Ortam Değişkenlerini tıklayın.
    6. Ortam değişkenlerinde  Yeni tıklayın.
      FRM-92095: Oracle Jlnitiator sürümü çok eski. Lüffen 1.1.8.2 veya üstü sürüm yükleyin - Ortam değişkenleri
    7. Değişken adı bölümüne JAVA_TOOL_OPTIONS Değişken değeri alanına -Djava.vendor="Sun Microsystems Inc."    yazın Tamam tıklayın.
    8. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    bilgisayarınız yeniden başladıktan sonra FRM-92095: Oracle Jlnitiator sürümü çok eski. Lüffen 1.1.8.2 veya üstü sürüm yükleyin.  hatası çözülmüş olacaktır.

     FRM-92095: Oracle Jlnitiator sürümü çok eski. Lüffen 1.1.8.2 veya üstü sürüm yükleyin.   hatasında diğer biz çözüm ise şudur:

    1. Önce Denetim Masası Programlar ve Özelliklerden JRE 7 kaldırın.
    2. Sonra  JRE 6 yeniden yükleyin.
    3. Java SE Runtime Environment buradan indirebilirsiniz.
    hakan hakan (15409)