Oracle VM Virtualbox ile bilgisayarımın tüm erişiminin kesildiğini nasıl anlarım

0

Merhaba,

Ben oracle vm virtualbox'da crackli uygulamaları deneyeceğim fakat bilgisayarım ile virtualbox'un erişiminin kesildiğinden emin olmak istiyorum. Yani dosya erişiminin. Bunu nasıl anlayabilirim?

@murat @hakan @ismailsarp

toprak34 toprak34 (1882)
7 ay önce sordu

  • Vallahi kesiliyor, bak yemin ettim :) temmuz 7 ay önce
  • @temmuz :) paylaşılan klasörler falan yazıyordu, bende emin olamadım ya :) toprak34 7 ay önce

Toplam 2 Cevap


0

Virtualbox da sanal bir disk oluşturulur. Bu diskin kendi dosya sistemi vardır. Tamamen senin bilgisayarından izole durumdadır. Bu sebepten sanal bilgisayar içinde her türlü crack denemesini yapabilirsin. 

Bilgisayarına zarar gelmez, virüs bulaşmaz - bulaşamaz. Bu anlamda için rahat olsun.

Sanal bilgisayarın virüsler için başka bir bilgisayardan hiç bir farkı yoktur. İşletim sistemi, disk, dosya sistemi, işlemcisi, rami hepsi ayrı bir donanım, yazılılım gibidir.  O yüzden sanal bilgisayar bu tür işler için biçilmiş kaftandır.

murat murat (9055)
7 ay önce cevaplandı

1

Hayatta bazı şeyler somut olarak dellilendirilemeyebilir. Ama bu durum onun  mutlaka şüpheli olduğu manasına gelmez. Bazı şeylerin iyi bir şekilde öğrenilmesi ve tam olarak kavranması o bilgilerin doğruluğuna inanmak ve güvenmek için yeterli olur ve öylede olmalıdır.

Konunun muhtevasını ve özet bilgisini @murat çok net ifade etmiş. Daha fazla zorlama kendini ve inan artık. Birazda adımlarında cesur olmaya çalış. Tedbirli olmak doğrudur ve güzeldir ama pipirikli olmak değil. Ve hata yapmaktan çok korkmamak lazım; kıyamet kopmaz. Tersine ders çıkartabilirsen öğretici olur, tecrübede kazandırır.

Nasihatlarımı hoşgör ve onlardan birşeyler çıkarmaya çalış, senin için iyi olur :)

temmuz temmuz (12428)
7 ay önce cevaplandı

üyelik gerektirir

Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol