Ortak kullanılan bilgisayardan oturum açtım çıktım. Orda benim hesabımı önermesini nasıl engelleyebilirim?

Ortak kullanılan bilgisayardan Gmail oturum açtım çıktım. Orda benim hesabımı önermesini nasıl engelleyebilirim?

Anonim Anonim (156)
4 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    PC'de Chrome kayıtlı email adresini silme

    Google Chrome'un kaydettiği email adreslerini kolayca silebilirsin. Bu özellik Google Chrome AutoFill yani otomaik doldurma özelliğidir.

    Chrome'da herhangi kayıtlı bir email adresini silmek için şu yöntemi izle;

    • Email mesela u ile başlıyorsa  Gmail giriş ekranında ya da herhangi bir form alanında klavyeden u harfine bas.
      Email adresinin önerildiği herhangi bir form olabilir.  Aşağıdaki gibi email sana önerilecektir.

    Chrome email adresi silme

    Daha sonra klavyedeki ok tuşlarından aşağı yönündeki tuşa basarak kaldırmak istediğin email adresinin üzerine gel.

    Silmek istediğin email adresi seçili olduktan sonra klavyeden SHIFT ve DELETE tuşlarına aynı anda bas

    shift delete tuşları

    Bu işlemle kayıtlı olan email adresini Chrome taratıcısından silmiş olacaksın.

    MAC'de Chrome kayıtlı email adresini silme

    Yukarıdaki gibi email adresini seçtikten sonra klavyeden Shift + Fn + Delete (backspace) tuşlarına basın.

    alattin alattin (16984)