OTG nedir, OTG özelliği olmayan bir cihaza OTG eklenebilir mi?

OTG (usb on the go) özelliği nedir? OTG desteği olmayan telefonlara eklenebilir mi? İnternette eklenebileceği yazıyordu. OTG kablosu varmış onun OTG desteği sunduğu söyleniyor doğru mu?

ahmet5847 ahmet5847 (92)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    USB OTG özelliği telefonuna veya tabletine (desteği olması şarttır) flash disk, taşınabilir hard disk gibi USB üzerinden bağlanabilen cihazları bağlamanı sağlar. Bunun yanında yine destekleyen cihazına OTG özelliği sayesinde klavye veya mouse bile takabilirsin. Hatta her ne kadar eskide kalmış olsa da, VINN adını verdiğimiz flash diske benzeyen modemleri bile takıp internetini verebiliyorsun. Doğru bir şekilde değerlendirilirse OTG, çok önemli teknolojilerden birtanesidir.

    Fakat burada bilmen gereken şey, sadece OTG kablosunun yeterli olmadığıdır. OTG kablosunun yanı sıra, telefonun veya tabletinin OTG desteği olmak zorundadır.

    Cihazının OTG desteği olup olmadığını öğrenmek için "OTG?" adlı harika bir uygulama var, bunu kullanabilirsin.

    İndirme linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.btssm.doihaveotg&hl=en&hl=tr&gl=tr

    omercik omercik (9418)