Otomatik Onarım Bilgisayarınız Doğru Başlamadı

Windows 10'da Otomatik Onarma 'PC'niz doğru şekilde başlatılmadı' hatasının nedenine sebep olan nedenler?

darkcrak darkcrak (5168)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. Çözüm: Sistem Geri Yükleme'yi Çalıştırma

    1. Otomatik Onarım mesajı kutusunda, ' Gelişmiş Seçenekler'i tıklayın
    2. Sistem Geri Yükleme'yi seçerek işleminize devam ediniz.

    Ayrıca, bazı durumlarda sisteminizi belirli bir tarihe geri getirmenin sorunu çözmediğine dikkat etmeniz gerekir.

    Böyle bir durumda, lütfen yardım edip etmediğini görmek için sisteminizi eski haline getirmeyi deneye bilirsiniz.

    2. Çözüm: Önyüklenebilir USB / DVD Sürücü Kullanarak Sistemi Onarma

    Bazen, Windows Otomatik Onarım sorununu çözemediğinde, sisteminizi Windows Kurtarma Ortamından (WinRE) onarmanız işe yarayabilir. Bunun için önyüklenebilir bir USB, CD veya DVD sürücüsü gerekecektir.Peki bu işlemleri nasıl yapabilirim

    1. Önyüklenebilir sürücünüzü yerleştirin .
    2. Önyükleme önyüklenebilir sürücüden.
    3. Windows Kurulumu penceresi göründüğünde, pencerenin sol altındaki ' Bilgisayarınızı onarın ' seçeneğini tıklayın .
    4. Süreci geçin ve yardımcı olup olmadığına bakın.

    3. Çözüm: Komut İstemi'ni Kullanarak Sistem Dosyalarını Onarma

    Yukarıdaki çözümler sizin işinize yaramazsa, komut istemini kullanarak MBR dosyasını onarmayı deneyebilirsiniz. Ana Önyükleme Kaydı veya MBR sisteminizi işletim sisteminin konumu hakkında bilgilendirir. Hasarlı MBR veya Önyükleme Yapılandırma Verileri (BCD) genellikle hatanın nedenidir. Komut istemini kullanarak onları nasıl onaracağınızı göstercem:

    1. Otomatik onarım mesajı diyalog penceresinde Gelişmiş Seçenekler'e tıklayın .
    2. Bir komut istemi açmak için ' Komut İstemi'ni seçin .
    3. Aşağıdaki komutları birer birer yazın:
    4. Bootrec /rebuildbcd
    5. Daha sonra aşağıdaki komutları girin:
      Bootrec /fixMBR
      Bootrec /fixboot
    6. İşlemler tamamlandıktan sonra, komut isteminden çıkın ve sisteminizi yeniden başlatın.
    7. Hatanın düzelip düzeltilmediğine bakın.

    4. Çözüm: Windows'u Yeniden Yükleyin

    Son olarak, yukarıdaki çözümlerden hiçbiri sorununuzu çözmediyse, yalnızca bir seçenek kalır. Windows'u yeniden yüklemeniz gerekecek. Sistem sürücünüzdeki tüm dosyaları kaybedeceksiniz, ancak sisteminizi tekrar kullanmak istiyorsanız tam da böyle olacak. Sorunu çözmenin başka yolu yok.

    darkcrak darkcrak (5168)