Otomatik Onarım Hatası Nın Çözümü Nedir ?

Arkadaşlar windows 10 kurarken otomatik Onarım Hatası veriyor bilgisayar bir kaç yöntem izledim olmadı burda takıldı ilerlemeyorda

andromobil andromobil (74)
10 ay önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 10 kurulumunda otomatik onarım hatasıyla karşılaşıyorsanız, aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz:

    1. Güvenli Modda Başlatma: Bilgisayarınızı güvenli modda başlatmayı deneyin. Güvenli modda başlatma, sistem dosyalarının düzgün çalışmasını sağlayabilir. Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows'un açılışında F8 veya Shift+F8 tuşlarına basarak Güvenli Mod seçeneklerine erişin. Ardından, Güvenli Mod ile başlatmayı seçin ve kurulumu tekrar deneyin.

    2. Başlangıç Onarımı: Bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows 10 kurulum medyasını (USB veya DVD) takın. Dil ve diğer tercihlerinizi seçtikten sonra "Bilgisayarınızı Onarmak İçin Seçenekler" ekranında "Sorun Giderme" seçeneğini seçin. Ardından "Gelişmiş Seçenekler"e gidin ve "Başlangıç Onarımı"nı seçin. Bu seçenek, sistem dosyalarının düzeltilmesine yardımcı olabilir.

    3. Disk Kontrolü: Yine "Sorun Giderme" menüsüne gidin ve "Komut İstemi"ni seçin. Komut İstemi açıldığında, "chkdsk /f /r" komutunu girin ve Enter tuşuna basın. Bu komut, sabit diskinizdeki hataları tespit edip düzeltmeye yardımcı olur. Komut işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatın ve kurulumu tekrar deneyin.

    4. Sabit Disk Sorunları: Sabit diskte fiziksel bir sorun olabilir. Bilgisayarınızın BIOS ayarlarına girin ve sabit disk sırasını kontrol edin. Eğer sabit disk doğru şekilde tanınmıyorsa veya hala sorun devam ediyorsa, sabit disk sağlığını kontrol etmek için üçüncü taraf bir disk tarama aracı kullanabilirsiniz.

    5. BIOS Güncelleme: Eğer BIOS sürümünüz eskiyse, güncel bir sürümü indirip yükleyin. BIOS güncellemesi, bazı uyumsuzlukları düzeltebilir ve kurulum hatasını gidermeye yardımcı olabilir. Ancak, BIOS güncellemesi ciddi bir işlem olduğu için dikkatli olun ve talimatları doğru şekilde takip edin.

    Eğer yukarıdaki yöntemler sorunu çözmezse, bilgisayarınızda başka bir donanım veya yazılım sorunu olabilir. Bu durumda, bir teknik destek uzmanından yardım almanızı öneririm.

    ilkaybaki16 ilkaybaki16 (572)
    10 ay önce cevaplandı

    • Halettim kardeş tekrar format attım ginede teşşekkür ederim andromobil 10 ay önce