Ounlarda Lag Sorunu Bilgisayar Hizlandirma

Bilgisayarımda şuan kasma sorunu yok ama oyunlara girdiğimde düşük fps sorunum oluyor sık olarak kasa temizliği yapıyorum bilgisayarı hızlandırmak veya fps arttırmak için ne yapmalıyım şunlar bilgisayarımın özellikleri :

İşlemci : AMD FX(tm)-4300 Quad-Core Processor

Ram : 4 GB

Sistem türü :Windows 10 64 bit

Toplama bilgisayara sahibim ana kartım : Asus M5 A97 LE R2.0

Ekran kartım NDVİA

Şuan anakartımda termal macun  bulunmuyor yakın bir zamanda ekleyeceğim zaten iki çeşit oyun oynuyorum birisi ZULA diğeri LOL bunlarda  kasma sorunları yaşıyorum yardım edermisiniz ?

Az önce Malbarwaytes ile bir tarama gerçekleştirdim 85 adet sorun buldu ve düzeltti. Ama hala kasma sorunları yaşıyorum

turansmsk11 turansmsk11 (16)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    • Birinci videoda Program Files dosyalarınızdan kullanmadıklarınızı silin tavsiyesinde bulunuluyor ama bu çok yanlış. Doğrusu kullanılmayan ve ne olduğu bilinmeyen programların Denetim Masasında Programlar (eski ismiyle Program Ekle Kaldır) penceresinden kaldırmak şeklidir. Ayrıca sistemde gereksiz temp, recent vp geçici dosyaların temizlenmesi performansa belki çok az etki edebilir ve zaten bu küçük farkta hissedilmez. Videoda bunlar çok abartılmış @turansmsk11 @toprak34 temmuz 6 yıl önce
    • Bask bir onerin varmi turansmsk11 6 yıl önce