Outline none yazılı iken kenarlık artar mı?

Outline none tam olarak anlasilamadi yani bu alanda outline border verilen yerin ustunde bir çizgi ama bunu ben none dersem var olanimi kaldirmis olurum

vemegetin vemegetin (1)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Outline özelliği kullanıcının o an nereye odaklandığını belirlemek için kullanılan bir özelliktir. Tarayıcı arayüzünde kullanıcının nereye odaklandığını bilmek erişim açısından birçok avantaj sağladığı için kullanılır.

    Daha önce paylaşılan bir çözümden detaya bakabilirsiniz.

    ergin ergin (2539)
    5 yıl önce cevaplandı

      Outline border'a etki etmez. Yani elementi bir kutu gibi düşünürsen elementin yükseklik veya genişliğini değiştirmez. Border'dan yani sınır çizgisinden farklıdır. Outline diğer elemenler ile üst üste gelebilir, öteki elementleri sayfa içinde ittiremez.

      Border gibi özelleştiremezsin. Yani bir kenarda outline olsun, diğer kenarda olmasın diyemezsin. Dört kenarı da sarar.

      Genellikle elementin konumunu etkilemeden, elementi vurgulamak için kullanılır.

      HTML, CSS'e yeni başlıyorsan çok da üzerinde durma. Bir border kadar önemli değildir. Zamanla örneklerle daha iyi anlayabilirsin.

      alattin alattin (16984)