Outlook 0x80042109 hatası alıyorum

Selam dostlar,

Outlook mail adreslerini yeni aldım kuruyorum ancak şu hatayı alıyorum. Nasıl çözülür?

Hata Kodu: Outlook 0x80042109

aserifkuzu aserifkuzu (188)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Outlook 0x80042109 hatası genelde SMTP yani giden posta sunucusunun portunun hatalı yapılandırılmasından kaynaklanır.

    Örneğin outlook mail ayarı yaparken Giden Posta sunucu portuna 25 yerine 587 yazın. Varsayılan SMTP port numarası 25 yazar ama Türkiye'de 587 portu kullanılıyor.

    Yine eğer bir güvenlik duvarı varsa ve bağlantı portunu engelliyorsa Outlook 0x80042109 hatası ortaya çıkar. Çözüm için firewall yani güvenlik duvarından mail gönderimi için uygun olan porta izin verilmelidir.

    hakan hakan (15424)