Outlook'ta IMAP Klasörlerini Türkçeye Çevirmek

Outlook kullanırken özellikle IMAP mail kurduğunuzda, klasörler İngilizce olarak gelir.

Örneğin sol tarafta Inbox, Sent, Spam, Draft, Junk vb. ingilizce klasör adları görürsünüz.

Bu klasörlerin adını türkçe yapmak mümkün.

Aşağıdaki adımları izleyerek o klasörleri türkçe yapabilirsiniz.

pinhan pinhan (142)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    1. Outlook'u kapatın.
    2. Başlat > Çalıştır (Başlat + R) Komut İstemcisini açın.
    3. Aşağıdaki girdiyi yazın ve Enter'a basın.
    C:\Program Files\Microsoft Office\root\Office16\outlook.exe /resetfoldernames

    Not: Outlook'un olduğu klasör farklılık gösterebilir. Klasörün tam adresini öğrenmek için; Outlook açıkken, "Görev Yöneticisi"çalıştırın ve Outlook'a sağ tıklayıp "Dosya Konumunu Aç" diyerek klasör yolunu buradan bulabilirsiniz. Bulduğunuz yolun sonuna "/resetfoldersname" yazmanız yeterlidir.

    pinhan pinhan (142)