Outlook Yuva Hatası: 10060, Hata numarası: 0x800CCC0E hatası

Sunucu bağlantısı başarısız oldu. Hesap: 'mailpop.meb.k12.tr', Sunucu: 'k12pop.meb.k12.tr', İletişim Kuralları: POP3, Bağlantı Noktası: 110, Güvenli(SSL): Hayır, Yuva Hatası: 10060, Hata numarası: 0x800CCC0E şeklinde hata vermekte ne yapabilirim.

torus torus (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    SMTP için  port numarasını 587 olarak ayarlamalısınız. Outlook  0x800CCC0E hatası fbağlantı noktası hatasıdır. Yani belirttiğiniz bağlantı noklasına erişim mümkün değil demektir.

    Daha önceden 25 olarak kullanılan SMTP port numarası uzun  süredir 587 olarak kullanılmaktadır. Outlook içinde mail ayarlarında giden posta portunu 587 yaparsanız sorun düzelecektir.

    Sorun hala devam ediyorsa hesabı ayalardığınız bilgisayarda veya bağlı olduğu ağda Firewall var mı kontrol etmelisiniz. Eğer bir firewall yazılımı var ve bağlantı yapmanız engelleniyor ise Firewall dan gerekli izinlerin verilmesi gerekiyor olabilir.

    murat murat (12492)