Outobox nasıl kaldırılır?

0

Outobox nedir?  Outobox reklamları nasıl kaldırılır?  Outobox virüs mü? Outobox kaldırma işlemini aşağıdaki çözümde bulabilirsiniz.

Chrome tarayıcı içinde neredeyse her sayfada sayfanın solunda üzerinde Outobox yazan reklamlar var ve içinde Related Searched yazan reklamlar çıkıyor.Web sayfalarının solunda bulunan bu reklam barı içinde farklı sitelerin reklamları çıkıyor.  diyorsanız muhtemelen siz de Outobox reklam yazılımını bilgisayarınıza bulaştırdınız demektir.

Outobox​ kaldırmak için ne yapmamız gerekenler aşağıdaki çözümde paylaşılmıştır.

sedapekmez sedapekmez (624)
8 yıl önce sordu

  Toplam 1 Cevap


  0

  Outobox KALDIRMA

  Outobox nedir?

  Outobox Ads adware yani reklam yazılımıdır. Internet Explorer, Chrome, Firefox tarayıcılar içinde siz webde gezinirken reklamlar çıkartır.  Bu reklamlar Outobox Ads'nin reklam ağından gelir. Kullanıcılar Outobox Ads reklamlarını tıkladıklarında Outobox reklam yazılımı para kazanır.

  Outobox reklam yazılımı, Chrome tarayıcı içinde sağda Related Searches başlığı altında reklam linkleri listeler.

  Chrome içinde her açtığınız yeni sekmede Outobox reklam paneli karşınıza çıkar.

  Outobox bilgisayarıma nasıl yüklendi?

  Outobox reklam yazılımı gibi potansiyel olarak istenmeyen programlar ücretsiz başka programların içine gizlenerek bilgisayarınıza yüklenir. 

  İnternetten indirdiğiniz ücretsiz oyun, ücretsiz programların çoğunun gelir kaynağı bu tür reklam yazılımlarıdır. Ücretsiz oyun ve programlar kurulum sırasında Outobox Ads gibi reklam yazılımlarını bilgisayarınıza yüklerler. 

  Aslında kurulum sırasında reklam yazılımının yükleneceğine dair bir ibare mevcuttur. Fakat kullanıcılar ileri-ileri-son şeklinde dikkatsizce program kurmaya alışkın olduklarından kurulum sırasında çıkan yazı ve uyarıları dikkate almazlar. Bu sebepten Outobox Ads ve benzeri reklam yazılımları bilgisayarınıza yüklenir.

  Örneğin VDownloader, Youtube Downloader, Free YouTube to MP3 gibi programları yüklediğinizde bu programlar ile birlikte bilgisayarınıza reklam yazılımları yüklenir.

  Bu sebepten program kurulumlarında dikkatli olmak daha sonradan yaşayacağınız reklam yazılımı sorunlarını ortadan kaldırır.

  Outobox virüs mü?

  Outobox teknik olarak virüs değildir. Outobox, virüs özelliklerine sahip değildir. Outobox ads virüsler gibi başka bilgisayarlara kendini kopyalamak veya bilgisayarınızı çökertmek amacında değildir. Outobox virüsolarak adlandırılmasada potansiyel olarak istenmeyen bir programdır. Outobox virüs gibi bilgisayarınızı yavaşlatır ve performans sorunları yaşatır. Outobox, virüs tarama programları tarafından bulunamaz. Pek çok kullanıcı tarafından Outobox virüs olarak adlandırılsa da Outobox virüs temizleme yazılımları tarafından tespit edilemeyecektir.

  Outobox kaldırma için bir malware yani zararlı yazılım temizleme programına ihtiyaç vardır. Outobox kurtulma adımları aşağıda anlatılmıştır.

  Outobox ads kaldırma, Outobox’ten kurtulma adımları

  Outobox ads veya Outobox olarak bilinen reklam yazılımından kurtulmak için ihtiyacını olan bir anti-malware yazılımıdır. Şuan için en güçlü anti-malware yazılımı malwarebytes anti-malware programıdır.

  Outobox kaldırma işleminde 2 program kullanılacaktır. Bunlardan biri de Adwcleaner programıdır. Bu programlardan Adwcleaner ücretsiz, Malwarebytes anti-malware programının ise ücretli ve ücretsiz sürümleri mevcuttur.

  Outobox kurtulma işleminde tarayıcılarınızın kapalı olmasına dikkat edin. Açık Internet Explorer, Chrome, Firefox varsa mutlaka kapatın.

  Outobox kaldırma

  1. Buradan Malwarebytes anti-malware programını indirin.
  2. Bilgisayarınızı Malwarebytes anti-malware ile tam olarak taratın.  Yukarıdaki linkde Malwarebytes nasıl kullanılır anlatılmıştır.
  3. Adwcleaner programını buradan indirin. Adwcleaner güçlü bir reklam yazılımı temizleme aracıdır.
  4. Linkte anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.

  Yukarıdaki işlemlerden sonra Outobox kaldırma ve Outobox kurtulma işlemleri son bulacaktır. Burada anlatılan Outobox silme işleminden sonra Outobox ads’den kurtulmuş olacaksınız.

  sedapekmez sedapekmez (624)
  8 yıl önce cevaplandı

   üyelik gerektirir

   Cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

   Eğer uzmanim.net üyesiyseniz giriş yapabilirsiniz: üye girişi yap
   uzmanim.net'e üye olmak çok kolaydır: hemen kayıt ol